smartfon Samsung smartphone logo
fot. rieo / Pixabay

Są kolejne informacje o Galaxy A82 5G. Robi się coraz ciekawiej i jednocześnie nudniej

Samsung Galaxy A80 na zawsze zapisze się w naszej pamięci jako jeden z najbardziej oryginalnych smartfonów. Nadchodzącemu Galaxy A82 5G raczej się to już nie uda, aczkolwiek jest rzecz, która wyróżni ten sprzęt na tle innych modeli.

Reklama

Nie wiadomo, co tam kotłowało się w głowach projektantów, ale górę najwyraźniej na tyle przekonał nietypowy projekt Galaxy A80, że zdecydowano się go wprowadzić na rynek. Słuch o tym smartfonie dość szybko jednak zaginął. W teorii doczekał się on następcy, bowiem oparto na nim Galaxy Note 10 Lite, ale na pełnoprawnego wciąż czekamy. I jego premiera zbliża się nieuchronnie.

Są kolejne informacje o Galaxy A82 5G. Robi się coraz ciekawiej

Informacje na temat Galaxy A82 5G pojawiają się już od jakiegoś czasu, ale do tej pory były one raczej szczątkowe, choć jednocześnie bardzo obiecujące. Dowiedzieliśmy się m.in. tego, że smartfon zostanie wyposażony w ex-flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 855+, a także aparat główny o rozdzielczości 64 Mpix z matrycą Sony IMX686.

Teraz Galaxy A82 5G pojawił się w Konsoli Google Play. Okazuje się, że smartfon ma być dostępny na rynku w dwóch wersjach – druga przyjmie nazwę Galaxy Quantum 2 i będzie następcą Galaxy A Quantum, który zadebiutował w Korei Południowej w maju 2020 roku i bazował na modelu Galaxy A71 5G.

Samsung Galaxy A Quantum 2 (Galaxy A82 5G) Google Play Console
Samsung Galaxy Quantum 2 (źródło: Konsola Google Play via 91mobiles)

Smartfony z serii Quantum mają za zadanie zapewnić użytkownikowi jeszcze większe bezpieczeństwo, jednak nie są skierowane do masowego klienta. Z myślą o takim powstaje właśnie Samsung Galaxy A82 5G.

Dzięki pojawieniu się Galaxy Quantum 2 w Konsoli Google Play dowiedzieliśmy się, że specyfikacja Galaxy A82 5G powinna obejmować również wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli i gęstości pikseli na poziomie 450 ppi, a także 6 GB RAM i preinstalowany system Android 11.

Pojawienie się tego smartfona w Konsoli Google Play (niestety) potwierdza też, że nie będzie on tak oryginalny jak Galaxy A80. Na udostępnionym w bazie zdjęciu widać klasyczny front z aparatem w otworze w ekranie, zatem nie ma co liczyć na wysuwany i obracający się moduł.

Samsung Galaxy A Quantum 2 (Galaxy A82 5G) Konsola Google Play front
Samsung Galaxy A82 5G (źródło: Konsola Google Play via 91mobiles)