Samsung Galaxy A51 / fot. Kacper Żarski
Samsung Galaxy A51 / fot. Kacper Żarski

Samsung Galaxy A82 5G zapowiada się coraz ciekawiej! Czekamy na jego premierę

Coraz więcej wskazuje na to, że Samsung Galaxy A82 5G zadebiutuje oficjalnie w niedalekiej przyszłości. Sukcesywnie pojawiają się kolejne informacje na jego temat, a najnowsze sprawiają, że smartfon zapowiada się jeszcze ciekawiej!

Kilka tygodni temu pojawił się pierwszy sygnał, że Samsung pracuje nad następcą Galaxy A80, który wyróżniał się nietypowym, bo wysuwanym i obracającym się aparatem, dzięki czemu jego właściciele mogli robić nim również wysokiej jakości selfie. Z kolei przed kilkoma dniami mogliśmy zobaczyć grafiki przedstawiające, jak mógłby wyglądać Samsung Galaxy A82 5G, gdyby producent zdecydował się wykorzystać posiadane patenty dotyczące wzornictwa smartfona.

Samsung Galaxy A82 5G zapowiada się coraz ciekawiej!

Jako że Samsung Galaxy A80 był bardzo oryginalnym, a przez to interesującym smartfonem, jesteśmy ogromnie ciekawi, czy producent w bezpośrednim następcy (bo Galaxy A81 nigdy nie pojawił się na rynku) również zdecyduje się na taką nietuzinkowość.

Mamy jeszcze za mało informacji, aby to stwierdzić z całą stanowczością, jednak światło dzienne ujrzała bardzo ciekawa wzmianka, która sprawia, że już na tym etapie Samsung Galaxy A82 5G zapowiada się interesująco. Serwis MySmartPrice doniósł bowiem o pojawieniu się tego smartfona (pod oznaczeniem SM-A826S) w Geekbench.

Samsung Galaxy A82 5G SM-A826S Geekbench
Samsung Galaxy A82 5G z procesorem Qualcomm Snapdragon 855 Plus (źródło: Geekbench)

Według przekazywanych przez niego informacji, Samsung Galaxy A82 5G został wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus, który miał premierę w lipcu 2019 roku, czyli ponad 1,5 roku temu. Mimo wszystko można uznać to za świetną i bardzo obiecującą wiadomość, ponieważ zgodnie z danymi ze strony NotebookChek.net, układ ten „wykręca” w AnTuTu (v8) średnio ~475 tysięcy punktów. Jest zatem wydajniejszy niż najwydajniejszy chipset do smartfonów ze średniej półki, tj. MediaTek Dimensity 820, który „ociera się” o poziom 400 tysięcy punktów.

Geekbench podaje również, że Samsung Galaxy A82 5G z procesorem Qualcomm Snapdragon 855 Plus dysponuje też 6 GB RAM i pracuje pod kontrolą systemu Android 11. Niewykluczone jednak, że na rynku pojawi się przynajmniej jeszcze jedna konfiguracja, z 8 GB RAM.

Jeszcze nie wiemy, kiedy zadebiutuje Samsung Galaxy A82 5G, ale będzie kolejnym smartfonem tego producenta z ex-flagowym procesorem. Wcześniej podobny zabieg Samsung zastosował m.in. w Galaxy A90, Galaxy S10 Lite, Galaxy Note 10 Lite i Galaxy M62.