Samsung Galaxy A82 concept render
źródło: LetsGoDigital

Odważna wizja, ale jeśli taki będzie Galaxy A82, to wszystkim opadną szczęki

Galaxy A80 był smartfonem jedynym w swoim rodzaju. Projekt ten być może okazał się nawet zbyt oryginalny, ponieważ raczej nie cieszył się spektakularną popularnością wśród klientów. Niewykluczone jednak, że Samsung Galaxy A82 będzie kontynuować ten zamysł… w jeszcze bardziej niespotykany sposób.

Reklama

Miesiąc temu pojawiły się pierwsze sygnały, że Samsung może pracować nad następcą Galaxy A80. Nie poznaliśmy wtedy żadnych szczegółów, oprócz tego, że smartfon będzie obsługiwał sieć 5G, ale to nic nadzwyczajnego, w końcu zdecydowana większość nowych urządzeń to potrafi, nawet mocno budżetowe jak realme V11 5G.

Jeśli tak będzie wyglądać Samsung Galaxy A82, to wszystkim opadną szczęki

Mimo że design następcy Galaxy A80 wciąż jest tajemnicą, to pojawiły się informacje i materiały, które mogą wskazywać, jak będzie wyglądać Samsung Galaxy A82. Wizja ta jest jeszcze bardziej wyjątkowa niż wysuwany i obracający się aparat w poprzedniku!

Samsung Galaxy A82 concept render
źródło: LetsGoDigital

Serwis LetsGoDigital dotarł do patentów, przyznanych Samsungowi miesiąc temu przez USPTO (Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych), które przedstawiają projekt urządzenia w podobnym stylu, co Samsung Galaxy A80, jednak jeszcze bardziej zjawiskowy. Autorem zamieszczonych w tym artykule renderów, opartych na materiałach z dokumentacji patentowej, jest projektant przemysłowy Sarang Sheth, redaktor naczelny serwisu Yanko Design.

Producent z Korei Południowej stworzył wizję smartfona, którego górna część umieszczona jest na sliderze. Po zsunięciu jej w dół, ujawnia się aparat do selfie i rozmów wideo, natomiast po przesunięciu frontu do góry, oczom ukazuje się głośnik z logo AKG, a z tyłu moduł aparatu głównego.

Samsung Galaxy A82 concept render
źródło: LetsGoDigital

Na tę chwilę trudno powiedzieć, jakie są szanse na to, że właśnie tak będzie wyglądał Samsung Galaxy A82. Projekt niewątpliwie zwróciłby na siebie uwagę, ale jednocześnie stanowiłby duże wyzwanie dla producenta, a niekoniecznie musiałoby mu się to opłacać. Nieraz przekonaliśmy się bowiem o tym, że klienci wolą bardziej „standardowe” konstrukcje, a takie „ewenementy” omijają szerokim łukiem.

Samsung Galaxy A82 concept render
źródło: LetsGoDigital

Warto przy okazji przypomnieć, że HMD Global również rozważało wprowadzenie na rynek podobnej konstrukcji, która inspirowana była Nokią N95. Producent ostatecznie się jednak na to nie zdecydował, ponieważ podczas testów okazało się, że taki smartfon mógłby nie spełnić oczekiwań użytkowników.