smartfon Samsung Galaxy A71 smartphone

Samsung Galaxy A71 dostaje Androida 11 z One UI 3.1 w Polsce!

Samsung sukcesywnie aktualizuje kolejne smartfony i tablety do Androida 11 z One UI 3.1. Teraz przyszła pora na model Samsung Galaxy A71, który właśnie zaczął otrzymywać nową wersję oprogramowania. Jest już dostępna dla użytkowników tego urządzenia w Polsce!

Niedawno minął rok od premiery Galaxy A71 w Polsce. Wciąż jest to zatem stosunkowo nowy smartfon, szczególnie że jeszcze nie doczekał się on następcy (aczkolwiek nadchodzi on wielkimi krokami). Model ten zadebiutował z Androidem 10 na pokładzie, a teraz przyszła pora na aktualizację do Androida 11 wraz z najnowszym One UI 3.1.

Aktualizacja Android 11 i One UI 3.1 dla modelu Samsung Galaxy A71 w Polsce

Samsung rozpoczął proces aktualizowania swoich smartfonów i tabletów do systemu Android 11 z One UI 3.1 już kilka tygodni temu. W pierwszej kolejności oczywiście aktualizację otrzymały urządzenia z topowej półki, ale teraz przyszedł czas na model ze średniej.

Jak doniósł nam jeden z naszych Czytelników, Dariusz, jego Samsung Galaxy A71 poinformował dziś o dostępności aktualizacji do systemu Android 11 z One UI 3.1. Producent informuje, że m.in. „ulepszył najczęściej odwiedzane miejsca, takie tak ekran startowy i szybki panel”, a także poprawił wydajność, aby aplikacje działały szybciej i zużywały mniej energii. Ponadto nowa wersja oprogramowania pozwala jeszcze lepiej zadbać o swoją prywatność, również dzięki możliwości nadawania jednokrotnych uprawnień chociażby do lokalizacji.

Trzeba tutaj jednak doprecyzować, że nasz Czytelnik kupił swojego Galaxy A71 w sklepie, a nie u operatora – na tę chwilę nie wiemy, czy egzemplarze z dystrybucji operatorskiej też już otrzymały tę aktualizację, aczkolwiek prawdopodobnie będą musiały jeszcze parę chwil zaczekać na swoją kolej.

Jeśli Wasz Samsung Galaxy A71 jeszcze nie poinformował o dostępności aktualizacji do systemu Android 11 z One UI 3.1, możecie spróbować wymusić ją ręcznie w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach. Czasami to pomaga, jednak nie zawsze – nieraz po prostu trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż każda aktualizacja udostępniana jest etapami, ale koniec końców wszyscy uprawnieni ją dostaną.

Przy okazji warto przypomnieć, że to już kolejna, istotna aktualizacja dla modelu Samsung Galaxy A71 – w lipcu 2020 roku Samsung udostępnił temu smartfonowi funkcje znane z serii Galaxy S20, a w październiku następny, duży update, związany m.in. z WiFi i Always On Display.

Dziękujemy Dariusz za info i screeny!