Samsung Galaxy S21 5G
(fot. Andrzej Libiszewski, Tabletowo.pl)

Dzięki aktualizacji do One UI 3.1 Samsung przenosi funkcje z Galaxy S21 do starszych smartfonów

To już tradycja, że nowe, flagowe smartfony Samsunga oferują ekskluzywne przez jakiś czas funkcje. Producent wykazuje jednak prokonsumencką postawę, ponieważ dość szybko przenosi je na starsze modele. Podobnie jest z One UI 3.1.

Dzięki aktualizacji do One UI 3.1 Samsung przenosi funkcje z Galaxy S21 do starszych smartfonów

Samsung ogłosił dziś, że aktualizacja do One UI 3.1 zostanie udostępniona m.in. modelom Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra i Galaxy S20 FE oraz Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra, a także Galaxy Z Fold 2 i Galaxy Z Flip (5G). Dzięki niej posiadacze ww. smartfonów otrzymają do dyspozycji nowe możliwości podczas robienia zdjęć i kręcenia filmów oraz funkcje, które „poprawią jakość ich codziennego życia”.

Aktualizacja do One UI 3.1 – nowe funkcje aparatu

W przypadku aparatu aktualizacja do One UI 3.1 przynosi ulepszoną funkcję Single Take, która przechwytuje różne formaty stałych ujęć i wideo w tym samym czasie, a także możliwość usuwania niechcianych obiektów ze zdjęć.

Samsung One UI 3.1
źródło: Samsung

Ponadto nowa wersja oprogramowania zawiera też ulepszony mechanizm kontroli autofokusu i automatycznej ekspozycji oraz możliwość edycji jasności zdjęcia już po jego wykonaniu, a także nową funkcję nagrywania dźwięku z wielu mikrofonów w tym samym czasie, na przykład ze smartfona i podłączonych przez Bluetooth słuchawek (dostępne tylko w trybie profesjonalnym dla wybranych modeli).

Jednocześnie Samsung zapewnia, że po aktualizacji do One UI 3.1 galeria będzie lepiej grupowała i organizowała zarejestrowane materiały, dzięki czemu użytkownik jeszcze łatwiej się wśród nich odnajdzie.

Aktualizacja do One UI 3.1 – nowe funkcje, które mają poprawić jakość życia użytkownika

Oprócz nowych funkcji aparatu, aktualizacja do One UI 3.1 przynosi również nowy tryb Eye Comfort Shield, który ma chronić wzrok użytkownika przez cały dzień, ponieważ automatycznie dostosowuje ilość emitowanego niebieskiego światła w ciągu dnia, w zależności od warunków panujących w otoczeniu. Ponadto użytkownik może też ustawić swój własny harmonogram działania tego trybu. Domyślnie jest on jednak wyłączony.

Samsung One UI 3.1 Eye Comfort Shield
źródło: Samsung

W nowej wersji oprogramowania zaimplementowano również funkcję, pozwalającą wymazać metadane udostępnianych zdjęć (w tym zapisaną lokalizację). Ponadto użytkownik może też użyć opcji Private Share, aby mieć kontrolę nad tym, kto ma dostęp do udostępnianych przez niego plików. Przy okazji pozwala ona ustawić czas, przez jaki będą one dostępne dla innych osób.

Samsung One UI 3.1
źródło: Samsung

Samsung przy okazji podaje, że aktualizacja do One UI 3.1 jest od dziś dostępna także dla modeli Galaxy Fold, Galaxy A71, Galaxy A51, Galaxy A90, Galaxy A80, Galaxy A70 i Galaxy A50 oraz tych z serii Galaxy S10 i Galaxy Note 10, ale jej ostateczna dostępność dla użytkowników może zależeć od regionu i operatora.