Samsung Galaxy A51 / fot. Kacper Żarski
Samsung Galaxy A51 / fot. Kacper Żarski

I to się nazywa wsparcie! Galaxy A71 i Galaxy A51 dostaną funkcje z Galaxy S20

Mimo że modele Galaxy A71 i Galaxy A51 są znacznie tańsze od flagowców z serii Galaxy S20, Samsung udostępni im kilka funkcji, z których mogą korzystać posiadacze tegorocznych high-endów z rodziny Galaxy S.

Dla przypomnienia, Galaxy A71 zadebiutował w Polsce w cenie 1999 złotych, natomiast Galaxy A51 – 1699 złotych (i na ten moment cały czas trzeba tyle za nie zapłacić). Ceny smartfonów z serii Galaxy S20 zaczynają się zaś od 3949 złotych, więc jest to nawet ponad dwa razy więcej.

Mimo tak ogromnej różnicy w cenie, Samsung nie zamierza rezerwować tych funkcji wyłącznie dla posiadaczy flagowców z rodziny Galaxy S20 – producent zapowiedział, że będą z nich mogli korzystać także posiadacze modeli Galaxy A71 i Galaxy A51.

Aktualizacja dla Galaxy A71 i Galaxy A51 z funkcjami z Galaxy S20

Właściciele średniopółkowych smartfonów po aktualizacji oprogramowania otrzymają na przykład dostęp do funkcji Single Take (Jedno ujęcie). Dla przypomnienia, rejestruje ona ujęcie z wykorzystaniem różnych trybów aparatu, a następnie prezentuje je wszystkie użytkownikowi w aplikacji Galeria i pozwala wybrać ten, który najbardziej mu się podoba.

funkcja Single Take Galaxy A71 Galaxy A51
Funkcja Single Take od teraz będzie dostępna także dla posiadaczy smartfonów Galaxy A71 i Galaxy A51 (źródło: Samsung)

Fanów fotografowania smartfonem powinno również ucieszyć to, że od teraz będą mogli korzystać również z „kilku funkcji trybu profesjonalnego” dostępnego w serii Galaxy S20, w tym ręcznego ustawienia ostrości i sterowania czasem otwarcia migawki. Do tego dostaną do dyspozycji opcję Night Hyperlapse i możliwość tworzenia własnych filtrów obrazu przy użyciu zrobionych zdjęć w rolce aparatu.

Po aktualizacji właściciele smartfonów Galaxy A71 i Galaxy A51 będą również mogli szybciej i w prostszy sposób udostępniać zdjęcia i filmy (Quick Share) oraz muzykę (Music Share). W pierwszym przypadku użytkownik, po wybraniu odpowiedniej opcji, natychmiast zobaczy listę dostępnych odbiorców, którym będzie mógł szybko przesłać multimedia (jednemu lub więcej).

funkcja Music Share Galaxy A71 Galaxy A51
Funkcja Music Share (źródło: Samsung)

Po pobraniu i zainstalowaniu najnowszej aktualizacji posiadacze Galaxy A71 i Galaxy A51 będą też mogli korzystać z nowych funkcji w klawiaturze (na przykład tłumaczenie tekstu bezpośrednio z zasobnika) i galerii (m.in. możliwość przycinania zdjęć podczas ich przeglądania oraz grupowanie zdjęć w grupy opatrzone jedną miniaturą).

Samsung informuje, że wydał już opisywaną powyżej aktualizację, więc wkrótce powinna ona trafić też do użytkowników w Polsce.