Samsung Galaxy A51 5G smartphone
Samsung Galaxy A51 5G (źródło: Samsung)

Samsung Galaxy A51 5G już do kupienia w Polsce, ale nie wszędzie

Kiedy Samsung anonsował w Polsce model Galaxy A51 5G, zapowiedział, że smartfon trafi do sprzedaży w kraju nad Wisłą dopiero w trzecim kwartale 2020 roku. Jeden z polskich operatorów wprowadził go do swojej oferty nieco wcześniej, dzięki czemu już jest dostępny dla klientów, zarówno indywidualnych, jak i firmowych.

Reklama

Samsung Galaxy A51 5G dostępny w Polsce

W ubiegłym tygodniu smartfon został dostrzeżony w zaktualizowanych cennikach sieci Plus, więc spodziewaliśmy się, że będzie dostępny w ofercie tego operatora już wkrótce.

I rzeczywiście tak się stało – Samsung Galaxy A51 5G mogą już kupić klienci sieci Plus, zarówno indywidualni, jak i firmowi. W obu przypadkach operator poleca abonamenty od 70 złotych miesięcznie (odpowiednio: brutto i netto), które dają dostęp do sieci 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2600 MHz.

Reklama

Opłata początkowa za smartfon wynosi 99 złotych i potem klient spłaca go w ratach, na przykład 36 po 56 złotych każda.

Samsung Galaxy A51 5G smartphone
Samsung Galaxy A51 5G (źródło: Samsung)

Z informacji dostępnych w najnowszych cennikach sieci Plus wynika, że smartfon bez umowy dostępny będzie za 2099 złotych.

Aktualnie Samsung Galaxy A51 5G można kupić wyłącznie u tego operatora – na razie nie ma informacji, czy w przyszłości trafi do sprzedaży również w innych sieciach i sklepach z elektroniką.

Warto też wspomnieć, że jest to już kolejny smartfon, który obsłuży technologię 5G w Plusie. Oprócz niego potrafią to też Motorola Edge, Huawei P40, Huawei P40 Pro i Huawei Mate Xs.

Samsung Galaxy A51 5G – specyfikacja

Smartfon różni się nieco od swojego pierwowzoru bez dopisku „5G”. Na jego pokładzie znajduje się bowiem inny procesor (Exynos 980) ze zintegrowanym modemem 5G oraz 6 GB RAM i akumulator o pojemności 4500 mAh (z obsługą ładowania przewodowego o mocy 15 W).

Pozostała specyfikacja jest już natomiast identyczna jak w Galaxy A51 i obejmuje m.in. 6,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED typu Infinity-O o rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli ze zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych, 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 1 TB, poczwórny aparat 48 Mpix + 12 Mpix + 5 Mpix + 5 Mpix (odpowiednio: szerokokątny, ultraszerokokątny, do zdjęć makro i do pomiaru głębi) na tyle i pojedynczy 32 Mpix na przodzie.

  1. Tandeta proc Exynos Samsunga w G A51 (Sanp 690 obsługuje już 5G )
    Za mała pojemność baterii Samsunga na działanie w sieci 5G do tego dochodzi (proc Exynos 980 )
    Więcej wyciąga energii z baterii Samsunga cena w wolnej sprzedaży nie jest atrakcyjna cena .
    Będzie konkuręcjia jak wysypisko tanich smartfonów 5G zapowiada Oppo ,Realme, Oneplus , VIVO , ZTE , Redmi , Honor , inwazja chińczyków się rozpoczęła pierwszy One Puls Z 5G za 300 dol cena ustalana :-)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama