Gran Turismo 7 Cover Art

Kolejna gigantyczna gra. Znamy rozmiar Gran Turismo 7 na PS5!

Posiadacze konsol PlayStation będą musieli niedługo wyposażyć się w dodatkowy dysk. Dowiedzieliśmy się właśnie, ile miejsca zajmie Gran Turismo 7. Nowej odsłonie wyścigowej serii udało się przebić Horizon Forbidden West.

Ograniczone miejsce na konsolach PlayStation

Dyskusje o wolnej przestrzeni dyskowej na konsolach PlayStation trwają od bardzo długiego czasu. Dla wielu graczy był to problem jeszcze w czasach PS4. Coraz więcej miejsca zaczęły zajmować gry multiplayer pokroju Call of Duty czy Warzone i trudno było obyć się bez zewnętrznego dysku.

Zdjęcie Playstation 5

Wiele osób spodziewało się, że problem ten rozwiąże PlayStation 5. Konsola znacząco ułatwiła możliwość korzystania z zewnętrznej pamięci, ale jej wbudowany dysk wciąż pozostawia sporo do życzenia. Dyskusje o rozmiarach gier powrócą prawdopodobnie przy okazji Gran Turismo 7, które na PS5 ma ważyć prawie 90 GB.

Gran Turismo 7 kolejną, obszerną produkcją Sony

Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że Horizon Forbidden West będzie zajmować ponad 85 GB. Gry single player można jednak na szczęście przejść i później je odinstalować, czekając ewentualnie na jakieś DLC lub aktualizacje. W przypadku Gran Turismo 7 nie będzie to takie proste.

Według PlayStation Game Size, nowa produkcja Polyphony Digital na PlayStation 5 zajmie dokładnie 89,445 GB. Jest to rozmiar Gran Turismo 7 bez tzw. „Day One Patcha”, który zazwyczaj pojawia się w dniu premiery gry. Znaleźć się tam mogą różnego rodzaju usprawnienia dla bugów znalezionych i naprawionych od czasu stworzenia premierowego buildu gry. Patch ten, jeżeli w ogóle wydarzy się w przypadku Gran Turismo 7, może dodatkowo zwiększyć rozmiar gry.

Gdyby tego było mało, PlayStation Game Size nie podało rozmiaru dla Gran Turismo 7 na PS4. Gra może zajmować jeszcze więcej miejsca na poprzedniej generacji konsol Sony. System kompresji Kraken dostępny w PlayStation 5 znany jest ze zmniejszania rozmiarów wielu gier. Możemy spodziewać się więc, że na PS4 gra przekroczy 90 GB.

Gran Turismo 7 - PlayStation 5

Gran Turismo 7 zadebiutuje na PS4 i PS5 4 marca 2022 roku. Opcja pre-loadu ruszy z kolei już 25 lutego br. Będziemy mieli więc ponad tydzień, żeby zwolnić miejsce na naszych konsolach i pobrać 90 GB, by móc w dniu premiery cieszyć się rozgrywką w GT7.