Reebok ActiveFit 1.0 smartwatch
Reebok ActiveFit 1.0 (źródło: Amazon)

Reebok ActiveFit 1.0 – markowy smartwatch w niskiej cenie

Reebok to jedna z wielu marek modowych, które od jakiegoś czasu parają się również wprowadzaniem do sprzedaży smartwatchy pod własnym szyldem. Najnowszą propozycją firmy jest model ActiveFit 1.0, którego cena została ustalona na bardzo przystępnym i atrakcyjnym poziomie.

Reebok ActiveFit 1.0 – markowy smartwatch w niskiej cenie

Reebok ma bardzo bogatą ofertę smart-zegarków. Teraz uzupełnił ją nowy, niedrogi model, którym może zainteresować się wielu klientów. Nie jest to jednak propozycja dla wymagających użytkowników, a raczej urządzenie, które ma konkurować ceną i możliwościami z równie przystępnymi cenowo smartwatchami Xiaomi czy realme.

Jak przystało na sprzęt tej marki, nowy ActiveFit 1.0 wygląda bardzo sportowo – efekt ten udało się uzyskać dzięki dodaniu białych linii na pasku. Drobny szczegół, jednak sprawia, że urządzenie wyróżni się na tle podobnie wycenionej konkurencji, która najczęściej ma standardowe, jednokolorowe paski.

ActiveFit 1.0 ma okrągły, kolorowy i dotykowy wyświetlacz o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości HD. Jego obudowa spełnia kryteria standardu odporności na pył i wodę IP67. Ponadto zegarek wyposażono w akumulator, który ma zapewnić od 7 do nawet 15 dni pracy (w zależności od intensywności użytkowania). Ładowanie do pełna trwa natomiast dwie godziny.

Oczywiście, jak przystało na tego typu urządzenie, ActiveFit 1.0 oferuje pulsoksymetr (SpO2) i pulsometr z możliwością pomiaru 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a także ponad 15 trybów sportowych (m.in. spacer, bieganie, joga oraz granie w piłkę nożną, koszykówkę, golfa, badmintona i tenisa). Ponadto smartwatch potrafi monitorować sen i cykl menstruacyjny u kobiet.

Posiadacze ActiveFit 1.0 będą mogli korzystać również z funkcji kontrolowania odtwarzacza muzyki i wywoływania spustu migawki oraz otrzymywać powiadomienia o przychodzących połączeniach, SMS-ach i nowych zdarzeniach w aplikacjach w sparowanym smartfonie.

Reebok ActiveFit 1.0 smartwatch
źródło: Amazon

Do komunikacji z ActiveFit 1.0 służy łączność Bluetooth, a wszystkie zebrane przez urządzenie dane użytkownik może podejrzeć w dedykowanej aplikacji BoostFit. Zegarek można połączyć z urządzeniami z Androidem 5.0 i nowszym oraz iOS 9.0 i nowszym.

Reebok ActiveFit 1.0 trafił do sprzedaży w Indiach, gdzie aktualnie można go kupić za 4499 rupii, tj. równowartość ~240 złotych. Na tę chwilę nie mamy informacji o dostępności tego modelu w innych krajach.