smartfon realme GT Master Edition smartphone
realme GT Master Edition (źródło: 91mobiles, @OnLeaks)

realme GT Master Edition bez cebuli na obudowie. Zamiast tego design premium

Już kilka smartfonów marki realme doczekało się wersji Master Edition, w tym realme X, którego obudowa inspirowana była… cebulą i czosnkiem. W przypadku realme GT Master Edition postawiono jednak na design premium, którego nie powstydziłby się żaden flagowiec.

Reklama

Wkrótce premiera realme GT Master Edition. Tak ma wyglądać

realme nie boi się eksperymentować ze wzornictwem swoich smartfonów. realme GT jest dostępny w „sportowej” wersji, która naprawdę może się podobać. Nadchodzący realme GT Master Edition zaoferuje jednak swoim posiadaczom design prawdziwie premium. Na rynku pojawią się trzy modele, w tym jeden wykończony sztuczną skórą z „unikalnym wzorem”. Warto tu dodać, że za projekt smartfona odpowiada Japończyk Naoto Fukusawa, który współpracuje z realme już dłuższy czas.

smartfon realme GT Master Edition smartphone
źródło: 91mobiles, @OnLeaks

realme GT Master Edition nie będzie jednak oryginałem w nowych szatach – jego specyfikacja ma się nieznacznie różnić od listy parametrów pierwowzoru. W nadchodzącym modelu producent zastosuje bowiem procesor Qualcomm Snapdragon 778G zamiast topowego układu Snapdragon 888. Według nieoficjalnych doniesień, najwyższa konfiguracja zaoferuje 12 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej.

Specyfikacja realme GT Master Edition obejmować ma również potrójny aparat na panelu tylnym z głównym o rozdzielczości 64 Mpix, obok którego znajdą się 8 Mpix aparat z obiektywem ultraszerokokątnym i 2 Mpix „oczko” do zdjęć makro. Identyczny zestaw oferuje realme GT.

smartfon realme GT Master Edition smartphone
źródło: 91mobiles, @OnLeaks

Z kolei na przodzie smartfona znajdzie się aparat o rozdzielczości 32 Mpix (oryginał ma 16 Mpix), a do tego jego posiadacze dostaną też akumulator o pojemności 4300 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 65 W. Specyfikacja realme GT Master Edition obejmie również 3,5 mm złącze słuchawkowe i port USB-C.

Całość ma pracować pod kontrolą systemu Android 11 z interfejsem realme UI 2.0, mieć grubość 8 mm i ważyć 174 gramy.

Cena realme GT Master Edition

Równocześnie pojawiły się też informacje na temat ceny tego smartfona. Cena realme GT Master Edition w wersji z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej rzekomo zostanie ustalona w Europie na 399 euro (równowartość ~1800 złotych). Wariant z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej ma z kolei kosztować ~449 euro (~2050 złotych).

Co ciekawe, jest mowa też o konfiguracji z 6 GB RAM i 128 GB – cena realme GT Master Edition w takiej wersji miałaby wynosić 349 euro (~1600 złotych), ale realme podobno wciąż nie zdecydowało, czy wprowadzić ją na rynek.

smartfon realme GT Master Edition smartphone
źródło: 91mobiles, @OnLeaks

Data premiery tego smartfona nie jest jeszcze znana, ale wiemy już, że powinniśmy się go spodziewać również w Europie, zatem czekamy z niecierpliwością.