fot. Pixabay

Przegląd ofert chińskich sklepów #29 – ładowarki bezprzewodowe

W tym tygodniu przygotowałem dla Was listę polecanych przeze mnie ładowarek bezprzewodowych, które można kupić w chińskich sklepach. Zawarłem w niej różne modele i mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wstęp

W dwóch ostatnich zestawieniach mogliście zapoznać się z polecanymi przeze mnie ładowarkami sieciowymi oraz samochodowymi. Aby zamknąć ten temat w tym tygodniu przygotowałem listę ładowarek bezprzewodowych. Składa się ona z czterech przykładowych modeli. Jeśli będziecie na etapie poszukiwania idealnej ładowarki, to z własnego doświadczenia mogę polecić produkty firm: Baseus, Tiegem, Nillkin, Xiaomi, Benks, Raxfly, Ugreen, a z bardziej budżetowych ESVNE lub DCAE.

Reklama

Czym kierować się przy zakupie ładowarki?

Podobnie jak w przypadku innych ładowarek, jednym z najważniejszych aspektów są parametry ładowania. Warto sprawdzić, z jaką maksymalną liczbą watów oraz natężeniem może ładować się Wasz telefon. Moim zdaniem warto zainwestować w model, który jest w stanie dostarczyć minimum 10W. Wynika to z faktu, że nawet, jeśli aktualny smartfon nie jest w stanie pobrać tyle mocy, to prawdopodobnie kolejny będzie już mógł w pełni wykorzystać potencjał ładowarki. Kolejnym parametrem jest liczba urządzeń, które można jednocześnie ładować. Jeśli korzystacie z ekosystemu Apple, to mogą Was zainteresować konstrukcje ładujące iPhone’a, AirPodsy oraz Apple Watcha.

Nillkin MC035

Pierwszą polecaną przeze mnie ładowarką będzie propozycja od firmy Nillkin, która charakteryzuje się wysoką mocą wynoszącą 15W. Producent zdecydował się na smukłą i okrągłą obudowę, natomiast góra urządzenia została pokryta materiałem stylizowanym na karbon. W związku z tym, że ładowarka jest w stanie dostarczyć 15 W, to zastosowano w niej wydajny, autorski system chłodzenia.

Cena: $32,99 – czyli około 126 złotych

Nillkin MC035 na Aliexpress

fot. Aliexpress

Tiegem 10 W

Bardzo ciekawą propozycję ma w swojej ofercie marka Tiegem. Ładowarka charakteryzuje się ciekawą i wygodną budową, która pozwala na używanie smartfona podczas ładowania. Jest w stanie dostarczyć do ładowanego urządzenia maksymalnie 10W. Ciekawym dodatkiem jest podświetlany panel, który informuje o rozpoczęciu ładowania, pełnym naładowaniu oraz złej pozycji ułożenia ładowanej elektroniki.

Cena: $19,99 – czyli około 76 złotych

Tiegem 10 W na Aliexpress

fot. Aliexpress

Raxfly 3 in 1

Raxfly 3 in 1 jest reprezentantem grupy ładowarek, które potrafią jednocześnie ładować kilka urządzeń. W tym przypadku jest to akcesorium dedykowane głównie osobom posiadającym urządzenia od Apple. Ładowarka składa się z trzech stref: małej przygotowanej pod ładowarkę do Apple Watcha, środkowej, która ładuje bezprzewodowo oraz wystającego magnetycznego złącza lighting, służącego do ładowania słuchawek AirPods. Urządzenie może maksymalnie dostarczyć 10W i jest naprawdę niewielkie jak na swoje możliwości.

Cena: $19,79 – czyli około 76 złotych

Raxfly 3 in 1 na Aliexpress

fot. Aliexpress

Baseus Dual Pad

Ostatnią polecaną przeze mnie ładowarką jest Baseus Dual Pad, który charakteryzuje się możliwością ładowania dwóch smartfonów jednocześnie. Wyróżnia go bardzo ładna i elegancka, nierzucająca się w oczy stylistyka. Jeśli chodzi o właściwości ładowania, to jest w stanie dostarczyć maksymalnie 10W. Ważnym aspektem jest detektor metalowych obiektów, który wykryje na przykład monetę na miejscu ładowania.

Cena: $26 – czyli około 99 złotych

Baseus Dual Pad na Aliexpress

fot. Aliexpress

Podsumowanie

Mam nadzieję, że przygotowane przez mnie propozycje przypadły Wam do gustu. Jeśli ktoś z Was ma któryś z opisywanych modeli, prosiłbym o podzielenie się informacjami na jego temat w sekcji komentarzy.

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com