fot. Pixabay

Co można kupić do 10 dolarów? Przegląd ofert chińskich sklepów #25

W tym tygodniu przygotowałem dla Was listę czterech przedmiotów, które możecie kupić w chińskich sklepach w cenie do 10 dolarów. Zapraszam do lektury.

Ściereczka z mikrofibry

Największym zagrożeniem dla lakieru samochodu są piasek i kamyczki, które mogą znajdować się na ścierce, a podczas wycierania powodować zarysowania. W celu ich uniknięcia najlepiej skorzystać ze ściereczki z mikrofibry, która dzięki swojej strukturze jest bezpieczna dla lakieru samochodu. Warto dodać, że również idealnie nadają się do czyszczenia szyb oraz plastików. Przy wyborze tego typu akcesorium warto kierować się gramaturą, ponieważ odpowiada ona za chłonność.

Reklama

Cena: $1,57 – czyli około 6 złotych

Ściereczka z mikrofibry 30 x 30 cm na Aliexpress

fot. Aliexpress

Pokrowiec ochronny na fotel samochodowy

W związku z tym, że dzieci często opierają nogi (a nawet kopią) o tył fotela samochodowego, warto byłoby go chronić przed zabrudzeniami lub ewentualnym zniszczeniem. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być pokrowiec ochronny, który zabezpieczy tył fotela kierowcy i/lub pasażera. Został on wykonany z folii, a zakłada się go przy użyciu rzepów oraz gumki. Warto dodać, że pokrowiec można w łatwy sposób utrzymać w czystości, ponieważ wystarczy go umyć mokrą szmatką lub ściereczką z mikrofibry.

Cena: $0,97 – czyli około 3,7 złotych

Pokrowiec ochronny na fotel samochodowy na Aliexpress

fot. Aliexpress

Podkładka pod mysz i klawiaturę

W obecnych czasach większość myszek na rynku nie potrzebuje do działania podkładki. Moim zdaniem jednak warto z nich korzystać, ponieważ wzrasta wtedy precyzyjność kontrolera oraz mamy gwarancję, że ruch będzie płynny. Podkładka będzie też dobrym wyborem dla osób, którym zależy na utrzymaniu blatu biurka w dobrym stanie, ponieważ myszka może powodować rysowanie i/lub wycieranie się powierzchni wierzchniej. Jeśli chcielibyście kupić podkładkę, która będzie tania, to mogę Wam polecić większy model o rozmiarach 700 x 330 mm. Dzięki swoim rozmiarom umożliwia ona ulokowanie klawiatury obok myszki.

Cena: $2,35 – czyli około 9 złotych

Podkładka pod mysz i klawiaturę na Aliexpress

fot. Aliexpress

Czujnik zalania wodą

Myślę, że ciekawym i wartym zakupem gadżetem jest czujnik zalania wodą do pomieszczeń. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, niektóre z nich są na tyle zaawansowane, że wysyłają powiadomienie na smartfona po wykryciu obecności wody w pomieszczeniu. Niestety, w budżecie do 10 dolarów dostępne są podstawowe czujniki, które charakteryzują się alarmem dźwiękowym. Urządzenie zostało wyposażone w sondę pomiarową na przewodzie oraz zasilane jest bateryjnie.

Jeśli zainteresował Was czujnik, który wysyła powiadomienia, to polecam śledzić promocje. Podczas nich można go kupić za około 10 dolarów.

Cena: $1,69 – czyli około 6 złotych

Czujnik zalania wodą na Aliexpress

fot. Aliexpress

Podsumowanie

Jak Wam się podobają zaproponowane przeze mnie gadżety? Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu? Jeżeli jesteście posiadaczami któregoś z nich, to koniecznie podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com