fot. Pixabay

Przegląd ofert chińskich sklepów #24 – słuchawki Bluetooth od Bluedio

W tym tygodniu przygotowałem dla Was listę czterech polecanych przeze mnie bezprzewodowych słuchawek Bluetooth. Tak się złożyło, że wszystkie prezentowane modele pochodzą od tego samego producenta Bluedio, ale zamierzam w przyszłości stworzyć kolejną część z innymi propozycjami. Większość polecanych słuchawek jest również dostępna w Polsce.

Bluedio Turbine Monitor

Bluedio TM to słuchawki wokółuszne, które w krótkim czasie zdobyły stosunkowo dużą popularność. Nie zabrakło w nich mikrofonu czy equalizera, który ma predefiniowane trzy tryby – domyślny, muzyczny oraz do gier. Biorąc pod uwagę cenę słuchawek, to jakość dźwięku jest bardzo dobra. Brzmienie w zależności od trybów można określić jako: neutralne (tryb domyślny), z dużą ilością basu i małą sceną (tryb muzyczny) oraz „V” (tryb do gier).  Jeśli chodzi o baterię, to według producenta pozwala ona na pracę słuchawek do 30 godzin. Warto dodać, że do słuchawek można podłączyć kabel analogowy i używać ich jako przewodowych.

Reklama

Cena: $25,99 – czyli około 97 złotych

Bluedio Turbine Monitor na Aliexpress

fot. Aliexpress

Bluedio T4S

Jeśli ktoś z Was interesował się słuchawkami z Chin, to prawdopodobnie znacie ten model. Od dłuższego czasu króluje w swojej półce cenowej, ponieważ reprezentuje poziom droższych słuchawek, kosztując niewiele. Co prawda producent nie zdecydował się na zastosowanie Bluetooth 5.0 i sprawnie działającej funkcji aktywnej redukcji szumów, ale wynagradza to dźwięk i wykonanie.

Brzmienie powinno spodobać się wielu osobom, ponieważ jest dobrze wyważone, lecz z wybijającym się basem. Według producenta akumulator umieszczony w słuchawkach pozwala na 16 godzin działania, ale prawdziwa wartość oscyluje wokół 13 godzin. Do T4S można podłączyć kabel analogowy i używać ich jak słuchawek przewodowych.

Cena: $39,60 – czyli około 145 złotych

Bluedio T4S na Aliexpress

fot. Aliexpress

Bluedio F2

Bluedio F2 to słuchawki, które są bardzo podobne do modelu T4S. Cechują się dobrą ergonomią, która pozwala na nieprzerwany kilkugodzinny odsłuch, niezbyt dobrze działającym systemem aktywnej redukcji szumów oraz współpracą z Asystentem Google.

Przechodząc do brzmienia, to układa się w literę V z dużą ilością basu. Słuchawki można zaliczyć do grona tych uniwersalnych, które powinny zadowolić większość użytkowników. Jeśli chodzi o działanie na jednym ładowaniu, to sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku modelu T4S – czas działania oscyluje w granicach 13 godzin. Dodatkowo, do F2 można podłączyć kabel analogowy.

Cena: – $46 –  czyli około 172 złotych

Bluedio F2 w sklepie Aliexpress

fot. Aliexpress

Bluedio T5 

Gdy pierwszy raz zobaczyłem Bluedio T5, byłem pewien, że patrzę na model T4S. Spowodowane jest to tym, że konstrukcja obu modeli jest niemal identyczna. W teorii model T5 powinien być następcą T4S, ale w przypadku firmy Bluedio nie jest to takie oczywiste. Względem wcześniejszego modelu poprawiono system aktywnej redukcji szumów (skutecznie odcina słuchacza od otoczenia, ale przy okazji dosyć mocno obniża jakość dźwięku) i wydłużył się czas pracy na baterii.

Brzmienie słuchawek stoi na wysokim poziomie – bas mimo tego, że jest wyraźny, to nie dominuje. Niestety, scena nie należy do dużych, ale jest to normalne w produktach tego producenta. Bluedio T5 idealnie sprawdzą się jako neutralne słuchawki.

Cena: $38,80 – czyli około 145 złotych

Bluedio T5 na Aliexpress

fot. Aliexpress

Podsumowanie

Mam nadzieję, że przygotowane przez mnie propozycje przypadły Wam do gustu. Chciałbym dodać, że wyżej wymienione słuchawki często są przeceniane i można je kupić w dużo atrakcyjniejszych cenach. Jeśli ktoś z Was ma któryś z opisywanych modeli, prosiłbym o podzielenie się informacjami na jego temat w sekcji komentarzy.

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com