fot. Pixabay

Przegląd ofert chińskich sklepów #27 – ładowarki

W tym tygodniu przygotowałem dla Was listę polecanych przeze mnie ładowarek sieciowych, które można zakupić w chińskich sklepach. Zawarłem w niej różne modele i mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wstęp

Żyjemy w czasach, w których otaczamy się wieloma urządzeniami elektrycznymi. Ładujemy smartfony, tablety, smartwatche, słuchawki, myszki, klawiatury, a nawet szczoteczki do zębów. W związku z tym faktem myślę, że warto inwestować w dobrej jakości ładowarki, a w szczególności przyjrzeć się tym, które oferują ładowanie wielu urządzeń jednocześnie. Przygotowana przeze mnie lista opiera się o pięć wybranych modeli ładowarek, ale warto pamiętać, że są to tylko przykłady. Ze swojego własnego doświadczenia mogę polecić produkty firm: Aukey, CRDC, Tiegem, Rock, Tronsmart, Blitzwolf, Ugreen, Baseus oraz Essager.

Czym kierować się przy zakupie ładowarki?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na liczbę portów ładowania. Moim zdaniem na szczególną uwagę zasługują konstrukcje, które zostały wyposażone w więcej niż 3 porty. Dzięki temu będziecie mogli ładować kilka urządzeń jednocześnie, a taka funkcja może być naprawdę przydatna w szczególności dla osób, które dużo podróżują.

Kolejnym ważnym parametrem jest wartość natężenia prądu, z jaką mogą być ładowane urządzenia – ja sugeruję zakup ładowarek, które oferują minimum 2.4 A. Warto też pamiętać, że jeśli Wasz telefon jest wyposażony w technologię Quick Charge 2.0, to śmiało możecie kupować ładowarkę, która obsługuje wyższy standard, np. Quick Charge 3.0. Wynika to z tego, że jest to technologia wstecznie kompatybilna.

Tiegem QC 3.0

Tiegem QC 3.0 jest pierwszą ładowarką, która znajduje się w tym zestawieniu. Charakteryzuje się dwoma wyjściami USB typu A; pierwszy z nich może ładować urządzenia z maksymalnym natężeniem 2.4 A, natomiast drugi – zielony, to po prostu Quick Charge 3.0. Warto dodać, że maksymalna moc wyjściowa dwóch portów to 30 W. Ładowarka jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej.

Cena: $14 – czyli około 51 złotych

Tiegem QC 3.0 na Aliexpress

fot. Aliexpress

Aukey PA-T1

Aukey PA-T1 jest bardzo podobną konstrukcją do recenzowanej już przeze mnie ładowarki CRDC PA-T15. Tak właściwie różni się tylko lub aż tym, że jeden z portów obsługuje standard Quick Charge 2.0, a nie, jak w przypadku produktu od CRDC, QC 3.0. Aukey PA-T1 został wyposażony w 5 portów: cztery zielone, które odpowiadają za zwykłe ładowanie z maksymalnym natężeniem 2.4 A  oraz jeden pomarańczowy Quick Charge 2.0. Ładowarka jest w stanie dostarczyć maksymalnie 54 W i jest to wartość sumaryczna dla wszystkich wyjść. Jej dużą zaletą jest odpinany kabel sieciowy, więc bez większych problemów można go wymienić na inny, np. z amerykańską wtyczką.

Cena: $30 – czyli około 111 złotych

Aukey PA-T1 na Aliexpress

fot. Aliexpress

Rock QC08

Rock QC08 jest przedstawicielem (moim zdaniem) bardzo fajnej grupy ładowarek, które zostały wyposażone w wyjście Power Delivery oraz USB typu A ze wsparciem dla Quick Charge 3.0 i FCP.  Dlaczego uważam, że jest to ciekawa ładowarka? Głównie z powodu tego, że łączy w sobie wszystkie trzy najpopularniejsze standardy ładowania (PD – seria Google Pixel oraz LG G7, Quick Charge 3.0 – większość urządzeń z Androidem i FCP – smartfony od Huawei). Warto wspomnieć. że ładowarka jest w stanie dostarczyć maksymalnie 36 W. Jej dużą zaletą jest wymienny adapter sieciowy, który pozwala na szybką zmianę końcówki, np. z europejskiej na amerykańską.

Cena: $13,50 – czyli około 51 złotych

Rock QC08 na Aliexpress

fot. Aliexpress

Tronsmart WCP02

Ostatnim reprezentantem na tej liście jest Tronsmart WCP02, który znacząco odbiega od wcześniejszych propozycji. Głównie przez swoje rozmiary i wagę, ale jest to spowodowane mocą ładowarki, która wynosi aż 60 W. Wspiera ona standard Power Delivery, a co za tym idzie współpracuje z Google Pixelami czy też LG G7. Jej największa zaletą jest moc, która umożliwia ładowanie laptopów zgodnych z tą technologią. Bez większych problemów poradzi sobie z MacBookiem, MacBookiem Pro od rocznika 2016, Dell XPS czy też Razer Blade Stealth. Podobnie jak w propozycji od firmy Rock, także i w tym modelu jest możliwa wygodna wymiana adapteru sieciowego.

Cena: $30,37 – czyli około 111 złotych

Tronsmart WCP02 na Aliexpress

fot. Aliexpress

Podsumowanie

Mam nadzieję, że przygotowane przez mnie propozycje przypadły Wam do gustu. Jeśli ktoś z Was ma któryś z opisywanych modeli, prosiłbym o podzielenie się informacjami na jego temat w sekcji komentarzy.

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com