fot. Pixabay

Przegląd ofert chińskich sklepów #23 – smart przystawki

W tym tygodniu przygotowałem dla Was listę polecanych przeze mnie smart przystawek, które dostępne są w chińskich sklepach. Zawarłem w nim modele z różnych półek cenowych i mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Tanix TX3 Mini

Jednym z najtańszym i wartych polecenia tv boxów jest model Tanix TX3 Mini. Śmiało mogę stwierdzić, że jest to egzemplarz, który pozwala na wejście w świat smart przystawek do telewizorów. Jego największą zaletą jest procesor Amlogic S905W umożliwiający obsługę materiałów w rozdzielczości 4K 30 Hz. Dzięki niemu nie będziecie mieli większych problemów z obsługą Kodi tudzież aplikacji YouTube.

Reklama

Jeśli chodzi o wady, to tak właściwie ma ich niewiele, bo tylko dwie. Pierwsza dotyczy braku certyfikacji Widevine DNR L1, która umożliwia obsługę Netflixa w wyższej rozdzielczości niż 720p, a druga to brak Android TV. W urządzeniu zostały umieszczone interfejsy takie jak – AV, zasilanie DC, HDMI, RJ45, SPDIF, czytnik kart microSD oraz 2x USB 2.0.

Cena: $29,99 – czyli około 113 złotych

Tanix TX3 Mini w sklepie GearBest

fot. GearBest

Magicsee N5

Magiscee N5 jest bardzo podobnym urządzeniem do Tanix TX3 Mini. Tak naprawdę jego największą różnicą i równocześnie przewagą jest zastosowany procesor Amlogic S905X, który umożliwia odtwarzanie materiałów w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Podobnie jak wyżej wymieniony model brakuje mu certyfikacji, która umożliwia oglądanie treści na platformie Netflix w wyższej rozdzielczości niż 720p.

Moim zdaniem plusem Magicsee N5 jest jego stylistka, ponieważ przypomina trochę tradycyjny dekoder telewizyjny – głównie za sprawą wyświetlacza na froncie urządzenia. Jeśli zdecydujecie się na ten model, to otrzymacie do swojej dyspozycji całkiem sporo interfejsów – AV, zasilanie DC, HDMI, RJ45, SPDIF, czytnik kart microSD i 2x USB 2.0.

Cena: $29,99 – czyli około 113 złotych

Magicsee N5 w sklepie GearBest

fot. GearBest

Xiaomi Mi Box 4K

Xiaomi jest znane z tego, że tworzy produkty, które mają (zazwyczaj) rewelacyjny stosunek pod względem jakości do ceny. Tak też jest w przypadku smart przystawki do telewizora. Dzieje się tak głównie z powodu oficjalnej certyfikacji Android TV i, co za tym idzie, Widevine DNR L1. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się materiałami z platformy Netflix w rozdzielczości 4K, Google Cast oraz dobrze działającą funkcją wyszukiwania głosowego.

Przypomnę tylko, że sklep w Android TV został dosyć mocno ograniczony i próżno tam szukać aplikacji, takich jak Chrome czy bardziej rozbudowanych przeglądarek zdjęć.

Warto wspomnieć, że przez zastosowane podzespoły, ta przystawka nie jest w stanie sprawnie obsłużyć Kodi. W związku z tym, że Xiaomi Mi Box 4K jest naprawdę tani jak na swoje możliwości, producent musiał zdecydować się na cięcia budżetowe. W tym przypadku dotyczą one interfejsów, które ograniczają się do zasilania DC, HDMI, AV oraz jednego portu USB 2.0.

Cena: $55,99 – czyli około 211 złotych

Xiaomi Mi Box 4K w sklepie GearBest

fot. GearBest

Mecool M8S Pro L

Jeśli interesujecie się smart przystawkami do telewizorów, to pewnie kojarzycie firmę Mecool. Podobnie jak Xiaomi zasłynęli oni z urządzeń, które charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, ale na rynku tv boxów. M8S Pro L może być świetną alternatywą dla Mi Boxa 4K. Głównie za sprawą lepszego i nowocześniejszego procesora Amlogic S912 oraz 3 GB pamięci RAM. Na uwagę zasługuje również system – Android TV (niestety z nakładką producenta) oraz certyfikat Widevine DNR L1.

Niestety, niedawno występowały problemy z certyfikacją. Mimo jej obecności, Netflix zablokował obsługę treści w rozdzielczości wyższej niż 720p dla urządzeń od firmy Mecool. Obecnie dostępna jest do pobrania łatka, która naprawia ten problem, ale można rzec, że niesmak pozostał. Uwaga! W dalszym ciągu istnieje problem z Netflixem, który wstrzymał wsparcie produktów Mecool.

Dla osób, które lubią modyfikować swoje urządzenia, mam dobrą wiadomość: Mecool M8S Pro L umożliwia uruchomienie alternatywnego oprogramowania na przykład LibreELEC. Do zalet należy też doliczyć bogaty zestaw złącz – DC, HDMI, AV, RJ45, czytnik kart microSD i dwa porty USB 2.0.

Cena: $62,99 – czyli około 238 złotych

Mecool M8S Pro L w sklepie GearBest

fot. GearBest

Mecool KM9

Mecool KM9 to zdecydowanie najmocniejszy i najnowocześniejszy tv box na tej liście. Wyróżnia się nowym procesorem Amlogic S905X2 i 4 GB pamięci RAM, co gwarantuje bezproblemową pracę nawet przez dwa lata. Takie zestawienie umożliwia oglądanie materiałów 4K 60 Hz. Dzięki certyfikacji Widevine DNR L1 nie będziecie mieli problemów z oglądaniem YouTube w rozdzielczości 4K.

W porównaniu do M8S Pro L, nie są na niego dostępne alternatywne oprogramowania z Androidem TV oraz LibreELEC. Do wad trzeba także doliczyć brak obsługi Google Cast. Jeśli chodzi o interfejsy, to dostępne jest złącze DC, HDMI 2.1, AV, RJ45, USB 2.0, USB 3.0 oraz czytnik kart pamięci. Warto dodać, że KM9 ma wbudowany system kontroli głosowej.

Uwaga! Netflix wstrzymał wsparcie dla produktów marki Mecool.

Cena: $59,99 – czyli około 226 złotych

Mecool KM9 w sklepie GearBest

fot. GearBest

Podsumowanie

Mam nadzieję, że przygotowane przez mnie propozycje przypadły Wam do gustu. Chciałbym dodać, że wyżej wymienione smart przystawki do telewizorów często są przeceniane i można je kupić w dużo niższych cenach. Jeśli ktoś z Was ma któryś z opisywanych modeli, prosiłbym o podzielenie się informacjami na jego temat w sekcji komentarzy.

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com