fot. Pixabay

Przegląd ofert chińskich sklepów #28 – ładowarki samochodowe

W tym tygodniu przygotowałem dla Was listę polecanych przeze mnie ładowarek samochodowych, które można kupić w chińskich sklepach. Zawarłem w niej różne modele i mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wstęp

W ostatnim zestawieniu mogliście zapoznać się z polecanymi przeze mnie ładowarkami sieciowymi, więc pomyślałem, że w tym tygodniu pozostaniemy w temacie i przygotowałem listę ładowarek samochodowych. Składa się ona z czterech modeli, ale warto pamiętać, że są to tylko przykłady. Ze swojego własnego doświadczenia mogę śmiało polecić produkty firm: Rock, Ugreen, Baseus, Xiaomi, Aukey oraz Anker.

Czym kierować się przy zakupie ładowarki?

Myślę, że jedną z najważniejszych cech jest wielkość ładowarki. W zależności od modelu samochodu, gniazdo zapalniczki może być zlokalizowane w różnych miejscach, więc przed zakupem sugeruję sprawdzenie czy akcesorium nie będzie przeszkadzało np. przy zmianie biegów.

Kolejnym parametrem jest liczba portów w ładowarce. Ja uważam, że warto decydować się na konstrukcje dwuportowe, które są balansem między wielkością akcesorium, a użytecznością.

Ostatnim parametrem, ale bardzo ważnym, jest natężenie prądu, z jakim mogą być ładowane urządzenia – ja sugeruję zakup ładowarek, które oferują minimum 2.4 A. Warto też pamiętać, że jeśli Wasz telefon jest wyposażony w technologię Quick Charge 2.0, to śmiało możecie kupować ładowarkę, która obsługuje wyższy standard, np. Quick Charge 3.0. Wynika to z tego, że jest to technologia wstecznie kompatybilna.

Xiaomi Roidmi 3S

Pierwszą polecaną przeze mnie ładowarką będzie Xiaomi Roidmi 3S…. no dobra może to nie jest taka zwykła konstrukcja, ponieważ tak właściwie to jest to transmiter FM. Charakteryzuje się dwoma wyjściami USB typu A: pojedynczy port może ładować urządzenia z maksymalnym natężeniem 2.4 A, natomiast gdy będziecie chcieli skorzystać jednocześnie z dwóch portów, to maksymalne natężenie wynosi 3.4 A.

Cena: $17,91 – czyli około 68 złotych

Xiaomi Roidmi 3S na Aliexpress

fot. Aliexpress

Aukey CC-T9

Aukey CC-T9 jest reprezentantem grupy samochodowych ładowarek, które potrafią jednocześnie ładować kilka urządzeń. Tego typu akcesorium nie jest dla wszystkich, głównie przez swoje dosyć duże rozmiary. Ładowarka została wyposażona w cztery porty: trzy zielone, które odpowiadają za zwykłe ładowanie z maksymalnym natężeniem 2.4 A oraz jeden pomarańczowy Quick Charge 3.0. Warto dodać, że ładowarka jest w stanie dostarczyć maksymalnie aż 54 W i jest to wartość sumaryczna dla wszystkich wyjść. Dodatkowo, producent do zestawu dorzuca kabel microUSB.

Cena: $17,98 – czyli około 68 złotych

Aukey CC-T9 na Aliexpress

fot. Aliexpress

Baseus Mini

Baseus Mini jest dla mnie ciekawym przedstawicielem nowej grupy ładowarek, które charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami. Jest to naprawdę niewielkie akcesorium, w którym producentowi udało się upchać dwa porty ładowania. Co prawda żaden z nich nie jest zgodny z technologią Quick Charge 3.0, ale widocznie nie można mieć wszystkiego ;) Każde z wyjść USB może ładować urządzenia z maksymalnym natężeniem 2.1 A, lecz sumarycznie wartość nie może przekroczyć 3.1 A. Baseusa Mini mogę polecić tym, którzy oczekują małej i niewyróżniającej się ładowarki, ale w innym wypadku skierowałbym się w stronę trochę większych propozycji z dwoma portami Quick Charge 3.0.

Cena: $3,59 – czyli około 13 złotych

Baseus Mini na Aliexpress

fot. Aliexpress

Ugreen

Ostatnim prezentowanym modelem jest Ugreen, który wyróżnia się swoją dosyć niecodzienną budową. Jest to ładowarka 2 w 1, która łączy w sobie dwa klasyczne porty USB typu A oraz gniazdo zapalniczki. Jeden z portów jest zgodny z technologią Quick Charge 3.0, a drugi może ładować z maksymalnym natężeniem 2.4 A. Jeśli chodzi o gniazdo zapalniczki, to może ono dostarczyć 60 W. Myślę, że jest to ciekawa propozycja dla osób, które korzystają na przykład wideorejestratora i nie są zdecydowane na dodatkowy rozgałęźnik.

Cena: $14,66 – czyli około 57 złotych

Ugreen na Aliexpress

fot. Aliexpress

Podsumowanie

Mam nadzieję, że przygotowane przez mnie propozycje przypadły Wam do gustu. Jeśli ktoś z Was ma któryś z opisywanych modeli, prosiłbym o podzielenie się informacjami na jego temat w sekcji komentarzy.

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com