automat paczkowy Allegro One Box Allegro logo
(źródło: Allegro)

Pakiet Allegro Smart! taniej do 23 grudnia! Dyszka w kieszeni

Moment rozpoczęcia promocji nie wziął się oczywiście znikąd. Sezon na przedświąteczne zakupy właśnie się zaczyna, choć rosnąca w siłę konkurencja Allegro również mogła stanowić przyczynę takiej decyzji.

Pakiet Smart! za mniej niż 40 złotych

A dokładnie to za 39 złotych na cały rok, zamiast 10,99 złotych miesięcznie. Promocja jest dostępna od dzisiaj i potrwa do 23 grudnia. Obejmuje ona zarówno nowych klientów jak i tych, którzy od dawna płacą za usługę. Każdy użytkownik Allegro może skorzystać z danej obniżki tylko raz.

Przypomnę, że Pakiet Smart! upoważnia do darmowej dostawy do Paczkomatów InPost i punktów odbioru przy zakupach powyżej 40 złotych od jednego sprzedawcy. Oprócz tego zyskujemy darmową opcję płatności na raty z Allegro Pay oraz bezpłatne zwroty przesyłek.

Fakt wprowadzenia promocji nie powinien zdziwić nikogo

Oprócz zachęcenia ludzi do zakupienia pakietu na rok w promocyjnej cenie, Allegro musi przecież walczyć z konkurencją, która jest mocna jak nigdy wcześniej. Ostatnio Amazon uruchomił w Polsce swój program Prime, gdzie za 49 złotych rocznie otrzymujemy dostawę nawet na następny dzień, bez minimalnej kwoty zamówienia.

Jakiś czas temu do walki włączyła się nowa platforma Shopee, kusząca darmową dostawą od 0 zł oraz wciąż aktualnym kuponem o wysokości 15 złotych na pierwsze zakupy za min. 20 złotych. Swoje trzy grosze dorzucił również Aliexpress, rozszerzając strefę produktów od 1 złotych z darmową wysyłką.

Allegro Smart wynik
Choć zakupoholikiem nie jestem, to kwota zaoszczędzona za pomocą Allegro Smart robi wrażenie

To nie jedyna formą ofensywy (a może już defensywy?) Allegro

Jakiś czas temu firma rozpoczęła testy, w ramach których część użytkowników otrzymała darmową wysyłkę przy niższych kwotach zamówienia od jednego sprzedawcy. Wewnątrz samego programu testowego, użytkowników podzielono na trzy grupy różniące się minimalnym kosztem zamówienia, tj. 20, 25, lub 30 złotych. Testy mają potrwać do 3 stycznia 2022, a liczba osób biorących w nim udział jest ograniczona.