Shopee już w Polsce
źródło: Shopee

Shopee rusza na podbój Polski! Ma mocne argumenty, żeby powalczyć o klienta z Allegro

Wielu próbowało i tyle samo poległo. Czy Shopee się uda zdetronizować Allegro i stać się najpopularniejszą platformą zakupową w Polsce? Serwis solidnie się przygotował – będzie mocno kusił klientów.

Na początku marca 2021 roku, po wielu latach oczekiwania, oficjalnie ruszył Amazon.pl i… słuch o nim zaginął, choć raz na jakiś czas pojawi się na nim naprawdę dobra promocja. Mimo upływu ponad sześciu miesięcy, Allegro ma się świetnie i nie zapowiada się na to, aby utraciło pozycję lidera na rynku. Spróbuje mu jednak ją odebrać Shopee, które oficjalnie wystartowało w Polsce.

Shopee rusza na podbój Polski! Czym będzie walczyć z Allegro?

Nieoficjalnie doniesienia na temat wejścia singapurskiej platformy zakupowej pojawiły się zaledwie dwa tygodnie i teraz zostały oficjalnie potwierdzone przez samego zainteresowanego – na Facebooku Shopee (@shopeePL) pojawił się pierwszy post, którym zainaugurowano działalność tego sklepu w kraju nad Wisłą.

Shopee już w Polsce
źródło: Shopee

Pokonać Allegro nie będzie łatwo, dlatego przygotowano szereg szalenie atrakcyjnych ofert, które mają przyciągnąć klientów jak magnes. Mogą oni liczyć na przykład na całkowicie darmową dostawę, bez względu na wartość zamówienia. A warto w tym miejscu wspomnieć, że codziennie pojawiają się nowe „Okazje dnia”, dzięki którym można kupić wiele rzeczy już za złotówkę.

Nowi klienci otrzymają też voucher powitalny o wartości 15 złotych do wykorzystania przy zakupach za co najmniej 20 złotych. Ponadto będą również mogli korzystać z kuponów rabatowych, które niedawno pojawiły się także na Allegro.

Shopee.pl strona główna

Jako że przeciętny polski konsument prawdopodobnie nie słyszał nigdy o Shopee, może się obawiać robienia zakupów na tej platformie. To całkowicie zrozumiałe, dlatego przygotowano specjalny mechanizm, dzięki któremu cała transakcja przebiegnie pomyślnie, nawet jeżeli kupujący nie otrzyma zamówionego produktu.

Co ważne, gwarancją objęte są wszystkie zamówienia. Jeśli klient będzie miał jakikolwiek problem z nim, może poprosić o zwrot pieniędzy w ciągu 3 dni od dostarczenia przesyłki. Tak samo może o to wnioskować, jeżeli w ogóle nie otrzyma towaru, bo sprzedający otrzymuje pieniądze dopiero wtedy, gdy kupujący potwierdzi otrzymanie zamówienia. Ponadto Shopee umożliwia bezpłatny zwrot zakupionych produktów w ciągu 14 dni.

Przesyłki dostarczane będą za pośrednictwem DPD, InPostu i Poczty Polskiej. Otrzymaliśmy informację, że aktualnie można już rejestrować się na stronie internetowej shopee.pl i aplikacji, dostępnej na systemy Android (ze Sklepu Google Play) oraz iOS (z App Store), natomiast sama sprzedaż produktów będzie możliwa, według planu, od połowy października 2021 roku.