Apple Watch Prince of Persia
(fot. Tabletowo.pl)

Apple tego nie przewidziało – na Apple Watchu można zagrać w kultową grę

Oficjalnie Apple Watch nie pozwala uruchomić gier, co wynika przede wszystkim z polityki firmy Tima Cooka. Okazuje się jednak, że istnieje obejście, dzięki któremu można zagrać w kultową produkcję. Wielu z Was z pewnością spędziło w niej dziesiątki, jeśli nie setki godzin.

Reklama

Książę Persji na smartwatchu z Cupertino

Z każdą dużą aktualizacją watchOS użytkownicy Apple Watchy otrzymują zestaw przydatnych funkcji. Co więcej, producent stara się od dłuższego czasu zwiększać możliwości samodzielnej pracy Watcha. Oczywiście wciąż niezbędny jest iPhone, ale z poziomu nadgarstka można od niedawna chociażby pobierać aplikacje z App Store.

Mimo wprowadzanych zmian, warto mieć na uwadze, że przez ograniczenia nie mamy wciąż naprawdę dużej swobody w watchOS i jesteśmy skazani na wytyczne producenta. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją obejścia, które pozwalają w sprytny sposób ominąć przeszkody stawiane przez firmę z Cupertino. Co ciekawe, często są to obejścia wykorzystujące podstawowe mechaniki Watcha.

To właśnie dzięki sprytnej sztuczce udało się uruchomić grę Prince of Persia, która zapoczątkowała cały cykl przygód Księcia Persji. Warto tutaj dodać, że możemy mówić o pewnym powrocie na platformę Apple. Pierwsza odsłona pojawiła się bowiem na komputerach tej marki ponad 30 lat temu.

Należy mieć na uwadze, że gra nie jest instalowana bezpośrednio na Apple Watchu. Zamiast tego należy otworzyć stronę internetową z wersją gry stworzoną za pomocą JavaScriptu. Tak, smartwatch Apple nie ma wbudowanej przeglądarki internetowej, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać funkcję podglądu linku, który został wysłany za pomocą aplikacji Wiadomości czy Poczta.

Jak uruchomić Prince of Persia na Apple Watchu?

Bez obaw, nie trzeba instalować podejrzanych aplikacji czy bawić się w modyfikowanie całego systemu operacyjnego. Żeby zagrać w Prince of Persia na Apple Watchu, to wystarczy wysłać link do strony princejs.com, co można zrobić np. za pomocą aplikacji Wiadomości czy Poczta na iPhonie bądź Maku.

Teraz pozostaje otworzyć wspomniany link na Watchu, poczekać na załadowanie się strony i to wszystko. Miłej zabawy i dajcie znać, czy znów daliście się wciągnąć!