smartfon LG Rollable smartphone
źródło: LG

Premiera LG Rollable pod znakiem zapytania. LG może zwinąć ten projekt

Za sprawą (przede wszystkim) Samsunga i innych producentów nastała era składanych smartfonów. LG zamierza jednak wprowadzić na rynek bardziej ambitny projekt – LG Rollable z rozwijanym ekranem. A przynajmniej oficjalnie tak deklaruje, bo nieoficjalnie mówi się, że model ten raczej nieprędko trafi do sprzedaży, jeśli w ogóle się to stanie.

Reklama

LG jest wierne swojej strategii, która polega na ignorowaniu większości posunięć konkurencji i trzymaniu się własnej wizji. Południowokoreański producent nie wprowadził na rynek ani jednego składanego smartfona, podczas gdy jego rodzimy rywal już kilka modeli. Zamiast tego, firma stara się przekonać użytkowników, że lepszym rozwiązaniem jest dodatkowy, doczepiany ekran (zob. recenzję LG G8x).

smartfon LG G8x ThinQ LG Dual Screen
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

LG Rollable to niezwykle ambitny projekt. Być może zbyt ambitny, aby go teraz zrealizować

Jednocześnie LG nie boi się innowacji, o czym świadczy premiera LG Wing, który jest pierwszym smartfonem, stworzonym w ramach Projektu Explorer. Kolejnym ma (miał?) natomiast być LG Rollable, którego premiera właśnie stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

Yonhap News Agency donosi bowiem, że LG podobno powiedziało dostawcom części, w tym producentowi ekranów BOE Technology, żeby zawiesili prace nad rozwojem LG Rollable. Nie wiadomo zatem, jaki los czeka ten projekt, jednak według obserwatorów branży, kontrahenci Koreańczyków mogą w przyszłości domagać się odszkodowania, które zrekompensują poniesione przez nich nakłady na rozwój smartfona LG.

Samo LG wielokrotnie dawało do zrozumienia, że LG Rollable trafi do sprzedaży w najbliższej przyszłości. Co więcej, pojawiły się nawet nieoficjalne doniesienia na temat ceny tego rozwijanego smartfona. Prace nad tym urządzeniem potwierdzono również przy okazji dementowania pogłosek o sprzedaży działu mobilnego.

Jeżeli informacje o wstrzymaniu prac nad LG Rollable się potwierdzą i smartfon nie zadebiutuje oficjalnie na rynku w najbliższym czasie, nie będzie to dla nas wielką niespodzianką. Podobny los spotkał bowiem Oppo X 2021, który został oficjalnie zaprezentowany już w listopadzie 2020 roku, ale zaraz potem producent poinformował, że projekt ten nieprędko trafi do sprzedaży, jeśli w ogóle.

Aktualizacja - 23.02.2021LG przesłało serwisowi The Verge zapewnienie, że „żadna tego typu decyzja dotycząca przyszłych produktów mobilnych nie została podjęta”.