(fot. Polestar)

Marka znana z ładnych elektryków wjedzie do Polski

Atrakcyjnych i dobrych samochodów elektrycznych nigdy za mało. Cieszą więc informacje o wejściu marki Polestar na polski rynek.

Reklama

Skandynawskie samochody o sportowej charakterystyce

Marka Polestar powinna być dobrze znana wszystkim miłośnikom skandynawskiej (i nie tylko) motoryzacji. Jeszcze kilka lat temu można było ją porównać do dywizji M w BMW czy AMG w Mercedesie, bowiem skupiała się głównie na dostarczeniu bardziej sportowych wersji zwykłych Volvo.

Chiński koncern Geely, po przejęciu Volvo, postanowił finalnie wyodrębnić Polestara i zrobić z niego oddzielną markę. Oczywiście wciąż znajdziemy wiele wspólnych elementów z Volvo, aczkolwiek mamy do czynienia z samochodami mającymi znacznie więcej indywidualizmu.

Polestar 2
(fot. Polestar)

Mimo wprowadzonej zmiany, marka wciąż skierowana jest dla kierowców poszukujących bardziej sportowej charakterystyki prowadzenia wozu. Warto jednak zwrócić uwagę, że teraz zapewnienie dużej mocy odbywa się przez elektryfikację napędów.

Chińsko-szwedzki producent wreszcie zauważył Polskę

Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu WysokieNapiecie.pl, Polestar zostanie wkrótce wprowadzony na polski rynek. Co więcej, nie będziemy musieli długo czekać – marka ma zawitać u nas w trzecim kwartale tego roku.

Początkowo klienci będą mogli wybrać tylko jeden model, czyli Polestar 2. Mamy do czynienia z elektrykiem, który jest konkurencją m.in. dla Tesli Model 3 i BMW i4. Wyposażony jest on w dwa silniki elektryczne, które łącznie generują nawet 408 KM. Dla mniej wymagających klientów dostępne będą słabsze wersje z jednym silnikiem o mocy 231 KM. Należy jeszcze dodać, że zastosowany system infotainment to Android Automotive.

Polestar 3
Duży i sportowy SUV otrzyma oznaczenie „3” (fot. Polestar)

Dowiedzieliśmy się również, że do oferty producenta dołączy niebawem Polestar 3, czyli duży i luksusowy SUV, zbliżony rozmiarowo do Volvo XC90. Zostanie on oparty na platformie Lotusa Eletre. Tutaj również należy oczekiwać dużej mocy, sportowych osiągów i prawdopodobnie naprawdę wysokiej ceny.