usługi kurierskie Pocztex Poczta Polska
Poczta Polska - Pocztex (fot. Piotr Waniorek/zelaznastudio.pl)

Od dziś wyślesz paczkę Pocztą Polską również w osiedlowym sklepie

Odbieranie paczek w sklepach nie jest już dla nas nowością, a raczej czymś normalnym. Od pewnego czasu paczki Poczty Polskiej można nie tylko odbierać, ale również nadawać w sklepach sieci Żabka. Teraz dołączają do nich (wybrane) sklepy związane z Grupą Eurocash.

Poczta Polska, czyli powoli do przodu

Poczta Polska zapowiedziała, że w zeszłym roku zostanie uruchomionych nawet 2000 nowych automatów paczkowych, w których będzie można odbierać przesyłki. Głównym partnerem tego przedsięwzięcia miała być sieć sklepów Biedronka, w których można już spotkać automaty paczkowe Poczty Polskiej. Niestety, z ambitnych planów wyszło niewiele. Na końcu zeszłego roku informowaliśmy Was, że z deklarowanych 2000 automatów ruszyło… 10. Uruchomienie zapowiadanej liczby urządzeń zostało przełożone na 2023 roku. Zobaczymy, czy i tym razem nie skończy się na ambitnych planach.

Z kolei na początku tego miesiąca w ofercie Poczty Polskiej pojawiła się nowa usługa, nosząca nazwę Q-Doręczenie. Ma ona pełnić funkcję czegoś w rodzaju elektronicznego listu poleconego. Czym różni się to od zwyczajnego maila? Wysyłka takiej wiadomości jest realizowana przy pomocy zweryfikowanego operatora. Ponadto taki elektroniczny list opatrzony jest kwalifikowanym znacznikiem czasu nadania oraz pieczęcią nadawcy. Dzięki temu rozwiązaniu możemy być pewni tożsamości nadawcy wiadomości.

Nie tylko Żabka. Paczkę nadasz też w osiedlowym sklepie

W grudniu 2022 roku Poczta Polska rozszerzyła swoją współpracę z siecią sklepów Żabka, dzięki czemu jej klienci mogą od końca ubiegłego roku również nadać w nich paczki Pocztą Polską. Teraz współpraca ta została rozszerzona także na inne sklepy. Klienci zyskali możliwość wysłania paczek w wybranych sklepach sieci związanych z Grupą Eurocash.

Intensywnie pracujemy zarówno nad rozszerzaniem sieci punktów odbioru przesyłek kurierskich, jak rozwijaniem nowych funkcjonalności. Dzięki naszym staraniom i owocnej współpracy z partnerami możemy zaoferować klientom coraz większy wybór dogodnych lokalizacji sieci Pocztex PUNKT, a także nowe usługi. Klienci zyskują właśnie długo wyczekiwaną możliwość wysyłania przesyłek kurierskich w sieci naszych punktów Pocztex PUNKT. To ważna zmiana, która umożliwi szybkie nadanie paczki, blisko pracy, domu czy na trasie codziennych podróży. Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej
poczta polska pocztex wysyłanie przesyłek grupa eurocash
(źródło: Poczta Polska)

Warto przypomnieć, że do tej pory w sklepach było można jedynie odbierać przesyłki, jednak w związku z rosnącym zainteresowaniem nie tylko zakupami, ale również sprzedażą online Poczta Polska postanowiła rozszerzyć swoją współpracę. Teraz możecie nadać paczkę w sklepach ABC, Lewiatan, Groszek, Arhelan oraz Delikatesy Centrum. Poczta Polska podkreśla, że jest to dobra wiadomość szczególnie dla mieszkańców mniejszych miejscowości, ponieważ właśnie w nich działa dużo sklepów związanych z Grupą Eurocash.