smartfon Oppo A53 5G smartphone
Oppo A53 5G (źródło: Oppo)

Klienci sieci Plus coraz częściej wybierają smartfony z modemami 5G

Jeszcze nie tak dawno, aby kupić smartfon z modemem 5G, trzeba było przygotować spory plik banknotów. Dziś nie jest to już tak wielkim wydatkiem, co przekłada się na szybki wzrost popularności urządzeń obsługujących nowoczesną sieć piątej generacji. Pokazuje to przykład sieci Plus, której klienci bardzo często wybierają smartfony z modemami 5G.

Jeszcze chwila i trudno będzie kupić smartfon bez modemu 5G, ponieważ zaczynają go oferować również bardzo tanie modele, jak realme 7 5G czy realme V11 5G. Producenci oczekują bowiem, że obsługa sieci piątej generacji napędzi sprzedaż ich urządzeń. I wizja dostępu do niej rzeczywiście zdaje się przyciągać klientów jak magnes, ponieważ coraz częściej sięgają oni po smartfony z modemami 5G (do czego skłania ich przy okazji też – wspomniana już – przystępna cena).

Rośnie sprzedaż smartfonów z modemami 5G w sieci Plus

Jeśli mnie pamięć nie myli, Plus po raz pierwszy podzielił się informacjami na temat sprzedaży smartfonów z modemami 5G, podczas gdy na przykład Orange robiło to już kilkukrotnie.

Jak podaje Polkomtel, operator sieci Plus, najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2021 roku był realme 7 5G, który jest dostępny wyłącznie u tego operatora, a na dodatek przy okazji jest też najtańszym smart-telefonem z modemem 5G w Polsce. Dla przypomnienia, jego sugerowaną cenę ustalono na zaledwie 999 złotych.

realme 7 5G był najchętniej kupowanym smartfonem z modemem 5G w sieci Plus w styczniu 2021 roku
realme 7 5G był najchętniej kupowanym smartfonem z modemem 5G w sieci Plus w styczniu 2021 roku (źródło: realme)

Co więcej, Polkomtel informuje, że aż trzy z czterech najczęściej wybieranych smartfonów w styczniu 2021 roku (i niemal połowa z dziesięciu najpopularniejszych wśród klientów) oferuje obsługę sieci piątej generacji. Oprócz realme 7 5G, w TOP 10 znalazły się też Motorola Moto G 5G i Samsung Galaxy A51 5G (odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu) oraz Oppo Reno 4 Z 5G.

Przy okazji warto przypomnieć, że od początku bieżącego roku 5G Plusa obejmuje swoim zasięgiem już ponad 7 mln mieszkańców w Polski, a w 2021 roku liczba ta ma się zwiększyć aż do 11 mln.