5G z Plusa już dostępne w Lublinie, Kielcach czy Białymstoku. 7 milionów ludzi w zasięgu

Plus przekazał informację, że na początku stycznia, łączna liczba stacji bazowych 5G sieci przekroczyła 1000. Wszystko to dzięki uruchomieniu ich w nowych miejscowościach.

5G Plusa w każdym województwie

Ponieważ na samym początku stycznia uruchomiono kolejne stacje bazowe 5G Plusa, ich liczba zdążyła przekroczyć 1000, a w ich zasięgu znalazło się w sumie ponad 7 milionów Polaków.

Łącznie ponad 1000 stacji bazowych z 5G to taki nasz mały noworoczny prezent dla mieszkańców Polski. W minionym roku sieć 5G była technologiczną nowością. W 2021 wraz z dynamicznym rozwojem 5G w Plusie ta nowoczesna technologia stanie się powszechnie dostępnym standardem. Już teraz ponad 7 milionów osób w Polsce jest w zasięgu 5G Plusa i ma możliwość korzystania z najnowocześniejszego i najszybszego Internetu mobilnego.Jacek Felczykowski, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus

Nowe miejscowości z 5G Plusa

Lista wszystkich miast i mniejszych miejscowości z zasięgiem 5G Plusa jest bardzo długa, więc skupimy się tylko na tych, które dopisano do niej w ostatnim czasie. Nowe lokalizacje to: Lublin, Kielce, Białystok, Suwałki, Zamość, Płock, Sieradz, Siedlce, Łomża, Ostrołęka, Ciechanów, Konstantynów Łódzki, Bielany Wrocławskie, Dominów, Białobrzegi, Chrzanów Duży, Czosnów, Janówek Pierwszy, Józefów k/Otwocka, Kolonia Lesznowola, Laski, Michałowice k/Raszyna, Mysiadło, Nadarzyn, Nowe Iganie, Otrębusy, Radzymin, Raszyn, Rajszew, Podkowa Leśna, Brzeźno, Jamno i Białe Błota.

Oprócz tego, dodatkowe stacje bazowe zostały uruchomione w miastach, w których już wcześniej można było testować sieć 5G z Plusa – na przykład w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Rzeszowie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Olsztynie czy Zielonej Górze.

Aktualny zasięg sieci Plus 5G znajdziemy na tej stronie.

Dalsze plany rozwoju

W 2021 roku Plus planuje oferować 5G na ponad 1700 stacjach, we wszystkich oraz byłych miastach wojewódzkich oraz szeregu innych miejscowości. Oznacza to, że przy dobrych wiatrach, będę mógł wypróbować szybszy przesył danych także w moim mieście zamieszkania.

Jeśli powyższy cel zostanie zrealizowany, to w obrębie zasięgu sieci 5G Plusa będzie znajdować się ponad 11 milionów osób. Cóż, życzymy osiągnięcia narzuconych sobie celów!