smartfon realme V11 5G smartphone
realme V11 5G (źródło: realme)

realme V11 5G będzie królem tanich smartfonów z modemami 5G. W Polsce rozjedzie konkurencję

Cały czas obserwujemy spadek cen smartfonów z modemami 5G. realme V11 5G obniżył jednak poprzeczkę jeszcze niżej i jest praktycznie pewniakiem do miana bestsellera. A gdy już trafi do Polski, rozjedzie konkurencję w segmencie niedrogich smart-telefonów, które obsługują sieć piątej generacji.

Specyfikacja realme V11 5G

Trzeba zacząć od tego, że model ten znacząco różni się od wprowadzonych wcześniej na rynek smartfonów realme. Moduł aparatu co prawda przypomina te w urządzeniach marek Vivo czy Xiaomi, ale mimo wszystko jest miłą odmianą od tego, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Specyfikacja realme V11 5G ogólnie jest dość skromna, ale niewątpliwie na liście parametrów wyróżnia się obsługa sieci piątej generacji, która jest możliwa dzięki zastosowaniu procesora MediaTek Dimensity 700 2,2 GHz ze zintegrowanym modemem 5G. W zależności od konfiguracji, będzie on współpracował z 4 GB lub 6 GB RAM.

smartfon realme V11 5G smartphone
źródło: realme

Pamięć wbudowana w obu przypadkach ma pojemność 128 GB i można ją rozszerzyć przy pomocy karty microSD (obsługiwane są nośniki zewnętrzne do 1 TB).

Ponadto specyfikacja realme V11 5G obejmuje też podwójny aparat na tyle, w skład którego wchodzi główny o rozdzielczości 13 Mpix (f/2.2) i dodatkowy 2 Mpix (f/2.4) do pomiaru głębi ostrości przy zdjęciach portretowych. Nie zabrakło również czytnika linii papilarnych – znajduje się on na bocznej krawędzi.

smartfon realme V11 5G smartphone
źródło: realme

Do tego smartfon oferuje też wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala i akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 18 W. Całość ma grubość 8,4 mm i waży 186 gramów.

Cena realme V11 5G

realme podało, że cena realme V11 5G w wersji z 4 GB RAM będzie wynosić w Chinach 1199 juanów, a z 6 GB RAM – 1399 juanów. Oznacza to, że prawdopodobnie jest to najtańszy smartfon z modemem 5G na rynku.

Aktualnie w samej Polsce miano to należy do realme 7 5G, który kosztuje zaledwie 999 złotych. Za pierwowzór z delikatnie zmienioną (na jego niekorzyść) specyfikacją, tj. realme V5 5G, trzeba w Chinach zapłacić 1899 juanów.

Jeżeli realme będzie kontynuować tak agresywną politykę cenową, cena realme V11 5G może zostać ustalona na nawet o kilka stówek niższym poziomie niż cena realme 7 5G (1199 juanów to równowartość ~675 złotych). Jeśli tak się stanie, na smartfon z modemem 5G będzie mógł sobie pozwolić już praktycznie każdy klient w Polsce.