fot. Pexels.com

Play zmienił zdanie na temat e-SIM. T-Mobile również zamierza go wdrożyć

Mówią, że tylko krowa zdania nie zmienia. Play jest tego żywym przykładem, ponieważ rzecznik operatora poinformował dziś, że Fioletowy rozpoczął prace nad wdrożeniem e-SIM. T-Mobile również potwierdził, że się do tego przymierza. Z kolei Orange w połowie kwietnia wprowadzi do sprzedaży Apple Watch series 4 LTE.

e-SIM w Orange i nju mobile

Orange jest pierwszym (i wciąż jedynym) operatorem w Polsce, który wdrożył e-SIM. Początkowo rozwiązanie to obsługiwały jedynie najnowsze iPhone’y (iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR), ale dość szybko zaczęło ono działać także na smartfonie Google Pixel 3 i smartwatchu Samsung Galaxy Watch LTE. Po udostępnieniu bety WatchOS 5.2 do tego grona dołączyły kilka dni temu Apple Watch series 3 i series 4.

Dziś rzecznik Orange poinformował, że w połowie kwietnia do sprzedaży trafi Apple Watch series 4 LTE – inteligentny zegarek będzie można kupić zarówno w salonach, jak i na oficjalnej stronie internetowej operatora. Ceny na razie nie są znane – w sklepie Apple aktualnie dostępna jest tylko wersja GPS.

Jednocześnie rzecznik Pomarańczowych zadeklarował, że w tym samym czasie dodana zostanie obsługa e-SIM na wszystkich smartwatchach Apple, które oferują tę technologię. Operator zapewnia też, że nie zapomina o nju mobile, aczkolwiek nie wiadomo jeszcze, kiedy klienci tej sieci będą mogli korzystać z e-SIM.

e-SIM w Play i T-Mobile

O obsłudze e-SIM zrobiło się głośno po premierze najnowszych iPhone’ów we wrześniu 2018 roku, ponieważ są to pierwsze smartfony Apple z Dual SIM, tylko jedną z kart jest właśnie e-SIM (jedynie w egzemplarzach na rynek chiński jest tacka na dwie fizyczne karty SIM). Rzecznik Play niedługo po niej poinformował, że Fioletowy nie zamierza wspierać tego standardu, przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Dziś jednak sytuacja obróciła się o 180° – operator zmienił zdanie i postanowił rozpocząć prace nad wdrożeniem e-SIM, aczkolwiek na razie nie podano żadnych szczegółów na temat tego, kiedy klienci Play będą mogli korzystać z tej technologii.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku T-Mobile – operator potwierdził serwisowi GSMOnline, że również przymierza się do wdrożenia e-SIM, jednak nie zadeklarował, kiedy jego klienci będą mogli zacząć korzystać z tej technologii.

Źródło: @RzecznikOrange, Blog Play, GSMOnline