eSIM w Orange nie tylko dla iPhone’ów – działa też m.in. z Galaxy Watch i Pixel 3

Jedną z najważniejszych wiadomości kończącego się niebawem tygodnia było niewątpliwie wprowadzenie eSIM w Orange. Okazuje się, że karty działają nie tylko z oficjalnie wspieranymi urządzeniami (trzema iPhone’ami), ale również m.in. z zegarkiem Samsungiem Galaxy Watch oraz Pixelem 3.

Oficjalnie z eSIM w Orange można korzystać na trzech smartfonach Apple – są to: iPhone XS, iPhone XS Max oraz iPhone XR. Jak napisał Wojtek Jabczyński, rzecznik pomarańczowego operatora, to właśnie dla tych trzech modeli Orange wspiera rozwiązanie eSIM. Na innych urządzeniach eSIM może działać, bo z założenia jest to rozwiązanie uniwersalne, ale Orange nie daje takiej gwarancji.

Reklama

Nasz były redaktor, Kuba Gralak (pozdrawiamy :)), postanowił sprawdzić czy eSIM zadziała na jego Samsungu Galaxy Watch. Jak się okazało – testy przebiegły z pozytywnym skutkiem:

Inny użytkownik Twittera, @dkodr, sprawdził z kolei eSIM na Pixelu 3 – jak widać, również wszystko działa tak, jak należy:

Jeśli zatem jesteście użytkownikami sprzętu wykorzystującego dobrodziejstwo w postaci eSIM, możecie sprawdzić czy on również współpracuje z eSIM w Orange.

Ja tymczasem z niecierpliwością czekam aż pozostali operatorzy sieci komórkowych w Polsce zaczną składać oficjalne i konkretne deklaracje co do terminów wprowadzenia eSIM u siebie. Póki co jednak nie zapowiada się, by miało się to wydarzyć w najbliższej przyszłości.