Użytkownicy bety watchOS 5.2 na Apple Watch LTE mogą już korzystać z eSIM w Orange

Wczoraj pojawiły się pierwsze informacje dotyczące dostępności kart eSIM dla polskich użytkowników Apple Watchy Series 3 i Series 4 w wersji LTE w sieci Orange. Na razie nie jest to oficjalna informacja, bo możliwość aktywowania wirtualnej karty SIM otworzyła się tylko przed nielicznymi, ale jest to zapowiedzią powszechnego wprowadzenia tej usługi dla zegarków Apple.

Żeby móc cieszyć się kartą eSIM w Apple Watchu z LTE w sieci Orange, trzeba spełnić kilka warunków:

Reklama
  • mieć zainstalowaną wersję beta systemu watchOS 5.2 na smartwatchu,
  • mieć zainstalowany iOS 12.2 na iPhonie sparowanym z zegarkiem,
  • mieć zaktualizowane ustawienia operatora.

iOS 12.2 od wczoraj dostępny jest dla wszystkich, a do testów beta watchOS można dołączyć w każdej chwili. Równie dobrze można zaczekać, aż watchOS 5.2 zostanie oficjalnie udostępniony każdemu użytkownikowi zegarków Apple. Nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi, choć niektóre źródła wspominają o okresie nie dłuższym niż miesiąc.

https://twitter.com/blesiek/status/1110262018353872896

Trzeba pamiętać, że Apple Watche w wersjach LTE (zarówno Series 3 i Series 4) nie są oficjalnie dostępne w Polsce. Żeby więc cieszyć się z funkcjonalności smartwatchy oferowanych przez te edycje, trzeba szukać ich poza oficjalną dystrybucją.

eSIM w Orange działa już od początku marca na zegarku Galaxy Watch LTE od Samsunga, a wcześniej dostępny był dla posiadaczy iPhone’ów X i nowszych.

W iOS 12.2 Apple wprowadziło kilka nowości, w tym cztery nowe Animoji (sowę, dzika, żyrafę i rekina), ulepszenia AirPlay, odblokowało możliwość przesyłania środków na swoje konta bankowe z Apple Pay Cash przy pomocy kart debetowych Visa i dodało obsługę nowych słuchawek AirPods.

eSIM w smart-zegarkach już dostępne – Orange zaczyna od Galaxy Watch LTE

źródło: @blesiek przez ThinkApple