eSIM już w Polsce. Klienci Orange zainstalują elektroniczną kartę SIM w trzech modelach iPhone’ów

Orange Polska jako pierwszy operator w naszym kraju poinformował dziś o możliwości instalacji karty eSIM na trzech modelach smartfonów. Lista wspieranych urządzeń będzie rozwijana – w styczniu eSIM zostanie wprowadzony do smartwatchy.

Korzystanie z eSIM nie różni się praktycznie niczym od tradycyjnej karty SIM z tym wyjątkiem, że nie musimy zawracać sobie głowy otwieraniem jakichś szufladek w smartfonie podczas jej instalacji, a w telefonie może być zapisanych kilka kart eSIM.

Reklama

W przypadku Orange, dostajemy od sieci kod QR (na przykład mailem), który skanujemy i voilà! – po konfiguracji trwającej minutę, możemy rozpocząć korzystanie z usług sieci.

Zamówienie karty eSIM jest możliwe dla klientów abonamentowych, osób korzystających z Orange na kartę oraz firm. Mogą to zrobić podczas wizyty w salonie, poprzez infolinię, a także przez internet przy podpisywaniu nowej umowy, ale da się też wymienić swoją fizyczną kartę SIM na eSIM. Pierwsze pięć wymian w miesiącu jest bezpłatne, każda kolejna kosztuje 25 zł.

„Orange Polska proponuje klientom najnowsze innowacje technologiczne. Cieszę się, że jako pierwszy polski operator możemy zaproponować korzystanie z eSIM, czyli wirtualnej karty SIM. Od dziś to rozwiązanie jest dostępne w wybranych modelach smartfonów, ale przygotowujemy się do wdrożenia eSIM na kolejnych urządzeniach”
– Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska

„Wybrane urządzenia”, o których mówi prezes Pomarańczowych to iPhone XS, iPhone XS Max oraz iPhone XR. Na razie tylko te modele smartfonów będą mogły otrzymać obsługę eSIM, ale na styczeń planuje się uruchomienie tej usługi również dla Apple Watchy i być może innych zegarków wspierających eSIM.

 

źródło: Orange