eSIM w smart-zegarkach już dostępne – Orange zaczyna od Galaxy Watch LTE

Operator Orange wprowadził właśnie rozwiązanie, na które z pewnością czekało wielu użytkowników smart-zegarków w Polsce. E-SIM, bo o nim mowa, pozwala na używanie na zegarku tego samego numeru telefonu, który przypisany jest do fizycznej karty w naszym telefonie. 

Wirtualna karta SIM pozwala na dzielenie pakietu internetowego, oferty a przede wszystkim numeru pomiędzy kilkoma różnymi urządzeniami – choć na razie w oferta pomarańczowego operatora obejmuje jedynie zegarki Samsunga – Galaxy Watch LTE, z czasem planuje on rozszerzyć ją o kolejne urządzenia, takie jak smartfony, tablety, laptopy czy smartwatche innych producentów, w tym Apple Watch. 

Reklama

Karta eSIM to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie zawsze mają ochotę zabierać ze sobą telefon – podczas treningu, biegania czy pływania w dalszym ciągu będziemy mieć kontakt z bliskimi z poziomu naszego zegarka. Dzięki stałemu połączeniu z internetem te niewielkie urządzenia staną się zupełnie niezależne od naszych smartfonów i mogą w wielu sytuacjach całkowicie je zastąpić, np. kiedy padnie nam w nich bateria. 

„Smartwatch wyposażony w wirtualną kartę SIM może w wielu sytuacjach w pełni zastąpić telefon. To rozwiązanie docenią w szczególności te osoby, które chcą pozostać w kontakcie, ale nie zawsze chcą lub mogą mieć przy sobie smartfon, np. podczas uprawiania sportu. Ważna jest też synchronizacja – mimo że urządzenie łączy się z siecią niezależnie, korzysta z tego samego numeru, co telefon, co zdecydowanie ułatwia komunikację. Cieszę się, że z tych możliwości eSIM jako pierwsi będą mogli skorzystać właśnie klienci Orange Polska” – Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska

Oczywiście używanie karty SIM w smart-zegarach nie jest żadną nowością, niektóre modele pozwalały na ich obsługę – do tej pory wymagało to jednak zakupu fizycznej karty z dodatkowym numerem telefonu i nowym pakietem danych sieciowych; teraz aktywacja usługi odbędzie się za pomocą aplikacji Galaxy Wearable i telefonu z systemem Android. Nie ma więc potrzeby wpinania do szufladki urządzenia jakichkolwiek dodatkowych kart.

źródło: Orange

Oferta „Mój pierwszy eSIM”

Orange w ramach promocji „Mój pierwszy eSIM” proponuje swoim klientom pierwszą wirtualną kartę zupełnie za darmo, a korzystanie z niej przez trzy miesiące nie będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami. Każda kolejna karta to koszt 5 złotych, a korzystanie z niej możliwe będzie po uiszczeniu 9 złotych opłaty miesięcznej – z opcji można zrezygnować w każdej chwili, myślę, że warto więc przetestować ją u siebie. 

Na razie funkcja dostępna jest dla klientów indywidualnych korzystających z planów i pakietów w ramach abonamentu, klienci biznesowi otrzymają do niej dostęp już wkrótce.

Wirtualne karty operatora działają obecnie na trzech obsługujących funkcję smartfonach od Apple  iPhone’ach XS, XS Max oraz XR, oraz – nieoficjalnie na kilku innych urządzeniach jak np. Google Pixel 3.

eSIM w Orange nie tylko dla iPhone’ów – działa też m.in. z Galaxy Watch i Pixel 3

Każdy z klientów Orange może korzystać z aż czterech kart dzielących jeden numer telefonu i pakiet danych, dodatkowo możliwe będzie zamówienie kolejnych czterech obsługujących jedynie pakiety internetowe. Aby zacząć korzystać z usługi, należy udać się do najbliższego salonu sprzedaży operatora lub zamówić wirtualną kartę za pomocą infolinii *100 lub serwisu Mój Orange.

źródło: Orange

Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój tej technologii wśród innych operatorów sieci komórkowych w Polsce oraz wprowadzanie do oferty kolejnych obsługujących ją modeli telefonów i zegarków. Obecnie brak możliwości korzystania z eSIM był jedynym powodem, dla którego nie zdecydowałem się na zakup smart-zegarka, korzystanie z niego jako zupełnie niezależnego urządzenia to zupełnie inne doświadczenie niż to, czego doświadczyć mogliśmy do tej pory. Wirtualne karty umożliwiają wykorzystanie całego potencjału inteligentnych zegarków i są ciekawą alternatywą dla smartfonów, szczególnie gdy nie możemy mieć ich przy sobie.

źródło: Orange