Paczkomat InPost
Paczkomat InPost (fot. kurjerzy.pl)

Paczkomaty InPost wchodzą do galerii handlowych

InPost nie zatrzymuje się ani na chwilę. Firma wciąż prowadzi dynamiczną ekspansję swoich Paczkomatów, które są obecne już na wielu ulicach polskich miast. Teraz będzie można je spotkać również w centrach handlowych.

InPost przejmuje lokale w galeriach handlowych

W związku z obecną sytuacją i licznymi zakazami, prowadzenie działalności gospodarczej mogło stanowić wyzwanie dla wielu przedsiębiorców. Bardzo często najemcy powierzchni komercyjnych w galeriach handlowych nie byli w stanie wygenerować odpowiednio wysokich przychodów, a jedynym ratunkiem przed utonięciem w długach było zamknięcie lub przeniesienie działalności w inne miejsce, którego utrzymanie jest mniej kosztowne.

Spowodowało to, że wiele lokali zmieniło właścicieli lub w ogóle straciło najemców. Puste powierzchnie w galeriach handlowych nie tylko źle wyglądają, ale również stanowią niewykorzystany potencjał. Dostawca usług kurierskich InPost postanowił coś z tym zrobić i wynajął lokal w jednym z centrów handlowych.

paczkomat inpost w galerii Renova w Warszawie
źródło: Wiadomości Handlowe

Paczkomat WAW08GO zlokalizowany został przy ulicy Rembielińskiej 20 w Warszawie, czyli w galerii handlowej Renova. Można go znaleźć na parterze pasażu, obok sklepu RTV Euro AGD. Klienci mogą w nim odbierać i nadawać przesyłki w godzinach otwarcia centrum handlowego, czyli od 10:00 do 21:00.

Po stanie samego lokalu można zauważyć, że była to jedna z kluczowych lokalizacji dla InPostu. W środku pomieszczenia ułożono wyłącznie podłogę, natomiast wszystkie trzy ściany znajdujące się za Paczkomatem pozostały w stanie surowym. Operatorowi musiało się naprawdę spieszyć z uruchomieniem swojego punktu odbioru w tym miejscu.

paczkomat inpost w galerii Renova w Warszawie
źródło: Wiadomości Handlowe

Dynamiczny rozwój automatów paczkowych

Nie jest to oczywiście pierwsza tego typu lokalizacja, gdzie można spotkać Paczkomat. Poza galeriami handlowymi są one lokalizowane m.in. w klatkach bloków mieszkalnych. Urządzenia InPostu można znaleźć również na dworcu Poznań Główny, w przejściu pomiędzy dworcem Kraków Główny a Galerią Krakowską czy też w podziemiach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurencja ma więc powody do zazdrości i stara się stworzyć alternatywę, która ma konkurować z biało-żółtymi automatami paczkowymi. Swój własny system planuje dalej rozwijać Poczta Polska, która zamierza w tym roku postawić automaty Pocztex przy ponad 750 sklepach Biedronka w całej Polsce.

Liczba samoobsługowych punktów odbioru i nadania paczek kurierskich jest ogromna, a w całym kraju coraz ciężej znaleźć lokalizację bez łatwego dostępu do automatów paczkowych. Tym bardziej, że Allegro również szybko rozbudowuje siatkę swoich Allegro One Boxów.