Xiaomi Mi Band 4 smart sport fitness band
Xiaomi Mi Band 4 (źródło: Xiaomi)

Tak wygląda Xiaomi Mi Band 5. Można go pomylić z Mi Band 4

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Xiaomi Mi Band 5 zadebiutuje 11 czerwca 2020 roku. Oczywiście w pierwszej kolejności w Chinach, ale później nowa opaska Xiaomi pojawi się też w innych krajach. Jeszcze przed oficjalną premierą producent udostępnił grafikę, która zdradza wygląd nadchodzącego smart banda. Są też nowe szczegóły na jego temat.

Reklama

Xiaomi nie ma zbyt dużego pola do manewru, jeśli chodzi o opaski sportowe. Kolejne generacje są bardzo do siebie podobne, choć wprawne oko z pewnością od razu zorientuje się, z którym modelem ma do czynienia. Różnice wizualne pomiędzy Mi Band 4Mi Band 5 będą jednak raczej subtelne.

Reklama

Tak wygląda Xiaomi Mi Band 5

Na kilka dni przed oficjalną premierą na oficjalnym profilu marki Mi Band udostępniono grafikę, która zdradza design Xiaomi Mi Band 5. Na pierwszy rzut oka opaska wygląda jak Mi Band 4, ale jeśli dobrze się przyjrzeć, to można zauważyć, że ekran w nowym modelu jest minimalnie większy niż w poprzedniku. Według nieoficjalnych doniesień, ma mieć on przekątną 1,2 cala (vs 0,95″).

Xiaomi Mi Band 5 smart sport fitness band
Xiaomi Mi Band 5 (źródło: Weibo)

Wraz z załączoną powyżej grafiką producent udostępnił informację, która potwierdza, że na rynku pojawi się „wersja z NFC”. Można się zatem domyślać, że wypuszczony zostanie też wariant bez tego modułu. Nieoficjalnie mówi się, że Xiaomi Mi Band 5 ma być pierwszą opaską, dostępną globalnie, którą będzie można płacić za zakupy (z wykorzystaniem karty Mastercard). Do tej pory funkcja ta była zarezerwowana dla Chin, a od niedawna mogą z niej korzystać także mieszkańcy Rosji. Z naszych informacji wynika jednak, że Mi Band 4 NFC najprawdopodobniej nie trafi do Polski.

Dostępność Xiaomi Mi Band 5 NFC na rynku międzynarodowym wydaje się już niemal pewna, bowiem serwis TizenHelp zdobył materiały-instrukcję wersji global, która wyjaśnia, w jaki sposób płacić opaską za zakupy. To rewelacyjna wiadomość i z pewnością taka, na jaką czekało z niecierpliwością mnóstwo klientów.

Xiaomi Mi Band 5 smart sport fitness band
Xiaomi Mi Band 5 (źródło: TizenHelp)

Wspomniany serwis przy okazji poinformował, że Xiaomi Mi Band 5 zaoferuje także bardziej rozbudowany tryb Nie przeszkadzać – użytkownik będzie mógł wyciszyć wszystkie powiadomienia na 30 minut, godzinę lub dwie. Nowością ma być też funkcja pomiaru stresu i oddechu wraz z sugerowanymi ćwiczeniami oddechowymi.

Z poprzednich doniesień wiemy natomiast, że Xiaomi Mi Band 5 będzie również w stanie mierzyć poziom saturacji krwi tlenem (SpO2), monitorować cykl menstruacyjny u kobiet i wywołać spust migawki aparatu w sparowanym smartfonie. Użytkownicy wersji global mają też mieć możliwość korzystania z asystentki głosowej Amazon Alexa.

Źródło: Weibo, TizenHelp

 1. Co po nowej opasce, jeśli aplikacja Mi Fit ją obsługująca po ostatniej aktualizacji – „Poprawiono komfort użytkowania i naprawiono znane błędy” – nie potrafi nawet poprawnie sciągnąć liczby kroków, zaniżając ich ilość o 20-30% ? Typowe Xajomi: sprzęt może i trzyma poziom, ale soft – żenada do sześcianu.

  1. sprawdziłem, aplikacja pokazuje identyczną ilość kroków jak w opasce, być może masz jakiś błąd powstały po aktualizacji, proponuję odinstalować i zainstalować ponownie

   1. Ja akurat używam Amazfita. Żeby było weselej, to jeśli połączę zegarek z aplikacją, to ona faktycznie wyświetla właściwą ilość kroków – ale kolejnego dnia, po następnej synchronizacji, w historii i statystykach Mi Fit liczba ta będzie już odpowiednio zmniejszona… Sprawdzałeś pod tym względem?

    1. O ile pamiętam apka amazfita i mi fita ma problemy z wysylaniem danych do mi fita. Ale tak to to do dzis ja zadnych problemow nie widziałem

 2. Mogliby by wrzucić tam chociaż z 4GB pamięci na muzykę, czasem na prawdę idąc na spacer nie chce się brać swojej patelni, a możliwość puszczenia muzyki na bezproblemowe słuchawki sprawdziłaby się idealnie.

   1. Myślę że jakby chcieli, to by zrobili tak, żeby było dobrze. Najprawdopodobniej trzeba będzie kupić jakiś smartwatch.

    1. Chcieć a móc różnica. Gdyby mogli zrobiliby tak, by telefony trzymały chociaż tydzień na jednym ładowaniu a nie dobę.

     1. Pozdrawiam z mojego Moto z Play, który ładuję co 2-3 dni ;)

     2. Ile go dziennie używasz? I jak? 2 dni, rewelacja. Idę o zakład że go rozładuję w 2-3 godziny.

    2. Tak, ale wtedy już zmienia się charakter urządzenia, a zwłaszcza cena, i nie każdy kto kupuje Mi Bandy by tego chciał. Oczywiście jak najbardziej mogliby zrobić taki oddzielny produkt.

 3. Chyba pierwszy raz kupię wersję global, a nie Chińską, by wykorzystać wszystkie funkcje, w tym NFC

 4. Skoro ma działać Alexa, to opaska będzie miała mikrofon i głośnik? To czemu nie można by odbierać rozmów? Z tą alexa to chyba plotka. Czy płacąc opaska muszę mieć w kieszeni smartphona? Jeśli tak, to zostaję przy czwórce.

  1. Opaska będzie miała tylko mikrofon. Raczej nie będziesz musiał mieć, karta raz zostanie zaimportowana do opaski i pozostanie w jej pamięci aż do usunięcia.

   1. Nie jest to możliwe. Raz na jakiś czas musi być pobranie kodów. Jeżeli opaska nie będzie miała dostępu do Internetu to przynajmniej synchronizacja że smartfonem musi być.

  2. Opaska raczej będzie miała przycisk do wywołania asystenta. Nie sądzę aby umieścili tam mikrofon a tym bardziej głośnik.

  1. W sobotę dostałem telefon i opaskę z zażaleniem że od dwóch dni nie działa, restart mi fita z wyczyszczeniem danych i ponowne sparowanie nic nie dało. Od soboty mój bip też przestał się synchronizować a patrząc na najnowsze komentarze mi fita na sklepie to wychodzi na powszechny problem. Tam tych komentarzy są setki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama