źródło: @saschasegan

OnePlus coś nam pokaże na początku 2020 roku. Podejrzewamy, co to będzie

Już za niespełna miesiąc, na początku stycznia 2020 roku, rozpoczną się targi CES 2020 w Las Vegas (Stany Zjednoczone). OnePlus poinformował, że się na nich pojawi i zorganizuje w trakcie tego wydarzenia „special event”. Spodziewamy się premiery nowego urządzenia.

OnePlus kończący się, 2019 rok zdecydowanie może zaliczyć do udanych. Producent znacznie rozszerzył swoją ofertę i wielokrotnie nas zaskoczył: najpierw premierą OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro, a później tym, że najpierw zaprezentował, OnePlus 7T, a dopiero po dwóch tygodniach OnePlus 7T Pro i przy okazji też OnePlus 7T Pro McLaren Edition. W tym roku marka wprowadziła również na rynek swoje pierwsze telewizory (mimo chęci Chińczyków, wciąż nie są one dostępne w Europie).

OnePlus na CES 2020

Coroczne targi Consumer Electronic Show to jedna z najważniejszych imprez branżowych – w jej trakcie zarówno najwięksi, jak i nieco mniejsi producenci prezentują swoje nowości z różnych segmentów. Smartfonów podczas tego wydarzenia debiutuje raczej niewiele, ale jednak czasem zdarza się. I właśnie dlatego istnieje możliwość, że już w styczniu 2020 roku OnePlus zaprezentuje OnePlus 8 Lite, o którego istnieniu dowiedzieliśmy się w miniony weekend.

Wydawać by się mogło, że to mało prawdopodobne, ponieważ OnePlus najpierw powinien zaprezentować główne modele, tj. OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro, a dopiero później wersję „Lite”. Nie jest to jednak konieczne – wielu producentów najpierw wprowadza na rynek warianty „Lite”, „Plus” i podobne, a na końcu ten bazowy. Co więcej, wkrótce zadebiutować mają Galaxy S10 Lite i Galaxy Note 10 Lite – może to być dobry moment dla konkurencji, żeby dodać do swojej oferty podobne propozycje.

smartfon OnePlus 8 Lite
OnePlus 8 Lite (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

Co jednak może jeszcze pokazać OnePlus, jeśli nie OnePlus 8 Lite? Niewykluczone, że producent zaprezentuje swoje pierwsze, prawdziwie bezprzewodowe słuchawki. To też całkiem prawdopodobny scenariusz, może nawet bardziej niż premiera nowego smartfona. W ostatnim czasie coraz więcej producentów wprowadza na rynek tego typu urządzenia, a wkrótce to samo zrobią Oppo i realme, które powiązane są z tym samym BBK Electronics, co OnePlus. Nie byłoby więc niespodzianką, że wszystkie marki-córki uzupełniają swoje portfolio o podobny sprzęt w identycznym okresie.

Niestety, OnePlus nie dał żadnych wskazówek na temat tego, czego oczekiwać od jego „special eventu” na CES 2020, więc cały czas tylko strzelamy. Równie dobrze producent może nas zaskoczyć jeszcze innym ogłoszeniem. Targi oficjalnie rozpoczynają się 7 stycznia 2020 roku.

Źródło: @saschasegan, @Samsung_News_