OnePlus TV jest pierwszym telewizorem firmy, a już gra na nosie konkurencji

Konferencja OnePlusa przybrała dziś niespodziewany obrót. Podczas jej trwania, największą wagę przywiązano nie do nowego smartfona, a do produktu, który otwiera kolejny sektor produktowy firmy – do telewizora.

Pete Lau, szef OnePlusa nazwał dzisiejszy dzień najważniejszym dniem w historii marki ze względu na premierę całkiem nowego urządzenia. Jako że to rzeczywiście coś, za co firma nie zabierała się wcześniej, prezes firmy wyraził pragnienie, by pierwszy telewizor OnePlusa osiągnął tak wielki sukces, jak seria smartfonów.

OnePlus TV – Q1 oraz Q1 Pro

Dziś zaprezentowano dwa modele OnePlus TV – Q1 i Q1 Pro, oba z 55-calowymi panelami 4K QLED ze znakomitą gamą kolorów NTSC sięgającą 120%. Obraz wspierany jest przez technologię Dolby Vision, a świetne wrażenia słuchowe powinien dostarczyć wbudowany soundbar z Dolby Atmos, wysuwający się z obudowy po włączeniu telewizora (choć ten bajer – tylko w wersji Q1 Pro).

OnePlus jest zdania, że telewizor powinien wyglądać dobrze nie tylko z przodu, ale także z tyłu, dlatego tylna obudowa OnePlus TV nie będzie musiała być wstydliwie zakrywana przez ścianę lub zasłony. Gniazda do podpięcia urządzeń zewnętrznych chowane są za magnetyczną klapką.

Model Q1 Pro ma 8-głośnikowy soundbar (cztery głośniki szerokopasmowe, dwa wysokotonowe i dwa niskotonowe), natomiast model Q1 ma cztery głośniki. Zestaw w Q1 Pro ma 50 watów mocy, co jest dość rzadko spotykane w telewizorach.

 

Do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania, który wyposażono w akumulator litowo-jonowy zamiast koszyka na baterie AAA. Można go ładować za pomocą kabla USB-C.

Telewizor działa na Android TV 9.0 – OnePlus gwarantuje trzy lata aktualizacji systemu. Można go obsługiwać głosowo przy pomocy Asystenta Google oraz za pośrednictwem smartfona i aplikacji OnePlus Connect. Jedną z jej funkcji jest automatyczne obniżanie głośności telewizora, gdy na nasz telefon ktoś próbuje się dodzwonić.

Ceny OnePlus TV

Pierwszy telewizor OnePlusa kosztuje:

  • 69900 rupii (~3920 zł) za model Q1
  • 99900 rupii (~5600 zł) za model Q1 Pro

Będzie dostępny w sprzedaży od 28 września.

źródło: OnePlus, fonearena