opaska OnePlus Band smart band
OnePlus Band (źródło: OnePlus)

Czekacie na smartwatch OnePlusa? Wiemy już kiedy zadebiutuje!

Teraz wszystko stało się jasne. OnePlus oficjalnie potwierdził kiedy zadebiutuje wyczekiwany przez fanów marki smartwatch.

Długo wyczekiwany smartwatch

OnePlus w październiku 2020 roku oficjalnie przyznał, że aktywnie pracuje nad inteligentnym zegarkiem. Producent pochwalił się nawet szkicami, które przewijać się miały wewnątrz firmy już w 2014 roku. Od tego czasu do internetu trafiały sporadyczne informacje na temat projektu zegarka. Swego czasu o współpracy OnePlusa z Google m.in. w kwestii systemu Wear OS informował sam CEO firmy, Pete Lau. Natomiast blisko premiery Cyberpunka 2077 do sieci trafiły nawet zdjęcia pasków z logiem OnePlusa, które miały zdobić specjalną edycję zegarka związaną z grą CD-Projektu. Oficjalnie zadebiutował natomiast tylko smartfon OnePlus 8T, utrzymany w stylistyce świata gry.

Teraz już wiemy, że długi czas oczekiwania na zegarek OnePlusa się kończy. Za sprawą wpisu na twitterze, pochodzącego z oficjalnego konta producenta, poznaliśmy datę premiery OnePlus Watcha. Firma pokaże swoje nowe urządzenie 23 marca, czyli w dzień premiery smartfonów z serii OnePlus 9.

Wpis na oficjalnym profilu OnePlus

Krótki teaser wydany przez producenta potwierdza zastosowanie okrągłej tarczy w urządzeniu. Firma już od pewnego czasu przygotowuje się do premiery smartwatcha. W styczniu tego roku za sprawą aplikacji OnePlus Health poznaliśmy przykładowe tarcze zegarka, które już wtedy wyraźnie sugerowały okrągły design nadchodzącego urządzenia.

Smartwatch od OnePlus będzie posiadał okrągłą tarczę.
Tarcze znalezione w aplikacji OnePlus Health (fot. Gizmochina)

Wear OS czy autorski system?

Wieści dotyczące systemu, na jakim miałby pracować smartwatch OnePlusa, nie są jednoznaczne. Wspomniana współpraca firmy z Google m.in. nad systemem operacyjnym Wear OS wskazywałaby na to, że to właśnie pod kontrolą tego systemu zadebiutuje pierwszy inteligenty zegarek

OnePlusa. Jeśli jednak sugerować się twitterowym wpisem niemieckiego blogera, Maxa Jambora, który słynie ze zdradzania planów producenta, to w przypadku OnePlus Watcha firma postawi jednak na inny system.

Biorąc pod uwagę, że smartwatch Oppo (firmy należącej do koncernu BBK Electronics, tak jak OnePlus) oferował prostokątny design podobny do urządzeń Apple i pracował pod kontrolą systemu Google, to tym razem nie będziemy mieli do czynienia ze zwykłą przekładką. OnePlus Watch wydaje się być zupełnie innym projektem. Czy spełni on oczekiwania użytkowników? Przekonamy się już niedługo.