OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 – specyfikacja bez niespodzianek

Za sprawą opublikowanych zrzutów ekranu z aplikacji AIDA64, specyfikacja smartfona OnePlus 9 nie jest już tajemnicą. Cóż, nie ma niespodzianek.

Reklama

Nie tak dawno, smartfony OnePlus wyróżniały się na tle rynkowej konkurencji bardzo korzystną ceną, mimo stosowania flagowych bądź niemal flagowych podzespołów. Ubiegłoroczna generacja – OnePlus 8, zerwała z tym trendem, oferując bardzo mocną specyfikację, jednak w cenie niczym nieodbiegającej od konkurencji, zwłaszcza Xiaomi.

Nic nie wskazuje na to, by firma miała wrócić do korzeni. OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro będą typowymi, wydajnymi flagowcami, za które przyjdzie nam słono zapłacić. Z tego powodu, specyfikacja smartfonów nikogo dziwić nie może. W przypadku tańszego modelu, jest już właściwie wszystko jasne.

OnePlus 9 – specyfikacja

Na opublikowanych zrzutach z AIDA64 widzimy, że OnePlus 9 to smartfon napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 888, któremu towarzyszy 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane użytkownika i oprogramowanie. Nakłada Oxygen OS wyświetla się na ekranie o rozdzielczości Full HD+ i przekątnej 6,55 cala. Częstotliwość odświeżania wyświetlacza to 120 Hz.

OnePlus 9 zaoferuje baterię o pojemności 4500 mAh, ze znaną z innych modeli z koncernu Oppo technologią bardzo szybkiego ładowania o mocy 65 W.

Pewną zagadką pozostają jeszcze aparaty. Aplikacja informuje, że główny ma rozdzielczość 12 megapikseli, a przedni – 4 megapiksele. Jest jednak właściwie pewne, że to aparaty wykorzystujące technologię quad pixel, dlatego ich rzeczywista rozdzielczość to, odpowiednio, 48 i 16 megapikseli.

Czy OnePlusy 9 i 9 Pro będą na tyle atrakcyjne, że przyciągną do marki nowych klientów? Czy współpraca z Hasselbladem wpłynie korzystnie na jakość zdjęć? Odpowiedzi na te pytania poznamy w ciągu najbliższych kilku miesięcy.