OnePlus nareszcie weźmie się za smartwatcha. Oficjalne stanowisko firmy

OnePlus podchodził do tematu własnego smartwatcha jak pies do jeża. Po latach plotek i domysłów, w końcu nadeszło oficjalne potwierdzenie ze strony producenta. Tak, OnePlus Watch rzeczywiście powstanie.

OnePlus Watch – zegarek, którego nie było

O smartwatchu OnePlusa mówi się od dobrych kilku lat. Podobno plany odnośnie własnego zegarka, firma snuła już od 2014 roku. Dwa lata później jej szef ujawnił, że projekt smartwatcha był już w zasadzie gotowy, ale zdecydowano wtedy, że środki i siły lepiej poświęcić na rozwój smartfonów.

Ostatnio nadzieje na pojawienie się OnePlusa Watch wzbudziły ponownie nieoficjalne przecieki. Mało kto się spodziewał, że zostaną one potwierdzone podczas oficjalnej prezentacji smartfona OnePlus 8T.

Szkice OnePlus Watch, jeszcze z 2016 roku

Oficjalne stanowisko OnePlusa

Na zakończenie konferencji o OnePlusie 8T, przedstawiciele firmy podali ogłoszenie, że w skład ekosystemu produktów firmy, wejdzie wkrótce coś, na co fani marki czekali od dawna. Połączono je z grafikami przedstawiającymi wczesne szkice OnePlus Watcha. Nie ma więc żadnych wątpliwości, o jaki sprzęt chodziło.

Trudno szacować, kiedy OnePlus będzie chciał ogłosić premierę swojego urządzenia wearable. Niewykluczone, że stanie się to jeszcze przed końcem tego roku, skoro firma zdecydowała się już teraz je zapowiedzieć.

Spodziewamy się, że zegarek będzie specyfikacją odpowiadał urządzeniu Oppo Watch, ale powinien przyjąć nieco inną formę. Klienci nie darowaliby OnePlusowi, gdyby ten stworzył sprzęt zanadto przypominający Apple Watcha. Kształt urządzenia będzie zapewne oparty na planie koła, a nie koperty.

Czekamy na kolejne informacje od OnePlusa. W segmancie smartwatchy z systemem Wear OS nareszcie coś się dzieje!