OPPO Pad tablet
OPPO Pad (źródło: OPPO)

OnePlus zabiera się za kolejną kategorię urządzeń. W przygotowaniu jest tablet

Wielu producentów pracuje nad tym, by przywrócić tabletom ich chwałę, która trwała krótko w czasie pandemii. Do tego grona najwyraźniej pragnie dołączyć jeden z chińskich producentów, któremu z tabletami było dotąd nie po drodze.

OnePlus zabiera się za tablety

To na razie nic pewnego, bo nie mamy do czynienia z oficjalnym komunikatem firmy, a plotką przekazaną przez jednego z informatorów. Gdyby się jednak chwilę nad nią zastanowić, wejście w nową kategorię urządzeń wydaje się dla OnePlusa całkiem logicznym posunięciem.

Rzecz, którą możemy robocza nazwać sobie OnePlus Pad, będzie pierwszym krokiem tego producenta w świat tabletów. Widać jednak, że firma chce wyjść poza utarty dotąd schemat i oferować coś więcej niż tylko smartfony. Wszak na rynku dostępny jest już pierwszy smartwatch marki, OnePlus Watch.

OPPO Pad tablet - czy urządzenie OnePlusa będzie podobne?
OPPO Pad (źródło: OPPO)

Ponieważ Chińczycy z OnePlusa i OPPO dość blisko ze sobą współpracują, inspiracją na nowego tabletu mógłby być obecny na rynku już od długich miesięcy OPPO Pad. Wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby OnePlus pożyczył sobie od tego modelu kilka elementów.

Powrót do tabletów?

Nie tylko producenci elektroniki z Chin widzą potrzebę posiadania w swoim portfolio tabletowych propozycji. Po latach stagnacji, za tę kategorię zabierze się także Google. Nowe urządzenie tego typu zostanie zaprezentowane w przyszłym roku.

Co prawda tablet Google Pixel nie zapowiada się jakoś wystrzałowo, ale będzie stanowił ładne dopełnienie propozycji sprzętowych giganta z Mountain View. Ponieważ sami lubimy tablety i to od nich zaczęła się historia naszego portalu, czekamy na więcej wieści o tych urządzeniach.