OnePlus Watch smartwatch
OnePlus Watch (źródło: OnePlus)

OnePlus Watch oficjalnie! Wygląda na porządny smartwatch w akceptowalnej cenie

W końcu nadszedł dzień, na który czekało mnóstwo fanów marki OnePlus – producent oficjalnie zaprezentował swój pierwszy smartwatch, OnePlus Watch.

Specyfikacja OnePlus Watch

Smartwatch wyposażono w okrągły wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,39 cala i rozdzielczości 454×454 pikseli, co przekłada się na 326 ppi. Wraz ze wszystkimi, pozostałymi elementami, został on umieszczony w wykonanej ze stali nierdzewnej 316L obudowie, aczkolwiek producent przygotował także limitowaną edycję specjalną z kopertą z kobaltu i szkłem szafirowym.

Co ciekawe, OnePlus przy okazji prezentacji ujawnił, że podczas procesu produkcyjnego tej ostatniej aż połowa korpusów nie spełnia wymagań firmy i jest odrzucana.

OnePlus Watch smartwatch
źródło: OnePlus

Zarówno do wersji klasycznej, jak i kobaltowej OnePlus doda pasek z fluoroelastomeru, jednak do tej ostatniej dodatkowo dołączony zostanie pasek skórzany z motylkową klamrą. Od razu można także wspomnieć, że obie edycje mają takie same wymiary (46,4×46,4×10,9 mm) i wagę bez paska (45 gramów).

Specyfikacja OnePlus Watch obejmuje też wbudowany mikrofon i głośnik, dzięki którym można przeprowadzać rozmowy głosowe bezpośrednio z poziomu smartwatcha (po uprzednim sparowaniu go ze smartfonem z Androidem 6.0 Marshmallow lub nowszym). Co ciekawe, urządzenie to nie współpracuje z iPhone’ami.

Na smartwatch można również wgrać pliki muzyczne, ponieważ dysponuje on 4 GB pamięci wbudowanej. Dla użytkownika faktycznie dostępne jest jednak ~2 GB – wystarczy to na wgranie ~500 utworów.

Ciekawostką (z naszej perspektywy) jest natomiast współpraca z OnePlus TV – można sterować telewizorem z poziomu tego smartwatcha, a kiedy wykryje on, że użytkownik prawdopodobnie śpi od co najmniej pół godziny, wówczas automatycznie wyłączy urządzenie, żeby nie przeszkadzało i nie czerpało niepotrzebnie prądu.

Ponadto specyfikacja OnePlus Watch obejmuje także obsługę systemów GPS, Glonass, Galileo i Beidou, funkcję pomiaru SpO2 i monitorowania snu oraz akumulator o pojemności 402 mAh, który ma wystarczyć na do 14 dni standardowego użytkowania lub do 25 godzin z włączonym śledzeniem pozycji z wykorzystaniem GPS. A dzięki technologii Warp Charge 20-minutowe ładowanie zapewni do 7 dni dalszej pracy.

Oprócz tego, na pokładzie smartwatcha nie zabrakło również pulsometru i ponad 110 (!) różnych treningów. Obudowa urządzenia jest pyło- i wodoszczelna (IP68) oraz ma wytrzymać napór wody do 5 ATM.

Cena OnePlus Watch

Cena OnePlus Watch została ustalona w Europie na 159 euro (równowartość ~730 złotych). Sprzedaż tego smartwatcha rozpocznie się już w najbliższy piątek, 26 marca 2021 roku.

Cena OnePlus Watch w edycji limitowanej z kobaltową obudową nie jest na tę chwilę znana, podobnie jak data rozpoczęcia sprzedaży.

OnePlus Watch smartwatch
Specyfikacja OnePlus Watch (źródło: OnePlus)