Oppo Watch

Powraca temat smartwatcha OnePlusa. Przyszedł czas na zegarek?

OnePlus miał już kiedyś gotowy projekt własnego smartwatcha, ale firma go porzuciła. Wydaje się, że producent znów pochyli się nad tematem, i to na poważnie.

OnePlus Watch – już kiedyś się mieli za to zabierać

OnePlus miał poważne plany względem segmentu urządzeń wearables. Jasne było, że Apple rozbiło bank swoim Apple Watchem, więc wielu producentów podjęło mniej lub bardziej eleganckie próby oferowania własnych smartwatchy. W 2014 roku OnePlus miał już gotowy projekt takiego gadżetu i mało brakowało, żeby trafił on na rynek.

To podobno smartwatch OnePlusa z 2014 roku

Kilka lat temu szef OnePlusa, Pete Lau, tłumaczył się, dlaczego zrezygnowano z pomysłu skierowania smartwatcha do produkcji. Jak stwierdził, firma musiała skupić się wtedy na innych priorytetach.

Zegarek OnePlusa po raz n-ty

Na przestrzeni ostatnich lat niejednokrotnie mieliśmy do czynienia z plotkami dotyczącymi pojawienia się smartwatcha OnePlusa. Inni (jeszcze kilka miesięcy temu) twierdzili, że w przygotowaniu znajduje się opaska sportowa od tego producenta. Nie udało się tego potwierdzić. Mamy jednak solidne poszlaki wskazujące na to, że OnePlus Watch to coś, co może trafić do konsumentów w tym lub przyszłym roku.

Na stronie organizacji certyfikującej urządzenia elektroniczne w Indonezji pojawiła się informacja o gadżecie o nazwie OnePlus Watch.

(fot. 91mobiles)

Na razie to jedyny sygnał wskazujący na to, że Chińczycy podejmują jakieś kroki w kierunku elektroniki ubieranej. Liczymy na to, że tym razem coś z tego wyjdzie.

Strzelałbym, że skoro Oppo (należące do koncernu BBK Electronics, tak jak OnePlus) zaprezentowało całkiem ładnego smartwatcha z systemem Wear OS, to OnePlus przetworzy ten projekt i wypuści coś podobnego, tyle że spod własnego logo. Wcale nie byłoby to czymś dziwnym.