OnePlus Nord 3 5G
OnePlus Nord 3 5G - (fot. Katarzyna Pura)

OnePlus testuje narzędzia AI, które pomogą stworzyć film, a nawet znaleźć pracę

Wykorzystywanie sztucznej inteligencji stało się teraz jednym z trendów za którym podążają również producenci urządzeń mobilnych. Nie inaczej jest w przypadku marki OnePlus, która przygotowuje kilka narzędzi opartych o generatywne AI, które mogą okazać się naprawdę przydatne. Co o nich wiemy?

OnePlus pyta użytkowników o zdanie

Generatywna sztuczna inteligencja powoli zaczyna nas otaczać z każdej strony. Popularność na szeroką skalę takie rozwiązanie zdobyło wśród użytkowników dzięki ChatGPT. Model AI, który oferuje generowanie odpowiedzi tekstowych stał się na tyle popularny, że wykorzystuje go już Microsoft, a w innej formie – także Google. Dzisiaj sztuczną inteligencję możemy spotkać w przeglądarkach, aplikacjach, programach, a nawet na TikToku.

Zakres możliwości wykorzystanie generatywnego AI coraz bardziej się poszerza. Oprócz tekstu sztuczna inteligencja coraz lepiej radzi sobie z obrazami, filmami, a nawet dźwiękiem. Nic więc dziwnego, że OnePlus chce dołączyć do tego wyścigu i przygotowuje kilka narzędzi opartych o tę technologię. Najpierw jednak postanowił zapytać o zdanie na ten temat internautów.  

Producent opublikował na swojej stronie internetowej krótką wiadomość zapraszającą do wzięcia udziału w ankiecie dotyczącej proponowanych przez producenta rozwiązań opartych o AI. W komunikacie możemy przeczytać, m.in. że „generatywna sztuczna inteligencja stała się ostatnio głównym tematem dyskusji. Firma OneLab zastanawiała się, jak najlepiej wykorzystać tę technologię i wpadła na kilka pomysłów”. Samo wypełnienie ankiety nie powinno zająć więcej niż 5 minut. Polega ona na ocenieniu w skali od 1 do 10 poziomu użyteczności narzędzi zaproponowanych przez dział badawczy OnePlus.

O jakich narzędziach AI mowa?

Ankieta przygotowana przez OnePlus zawiera opisy i zrzuty ekranu nowych, generatywnych narzędzi AI, co pozwala nam sądzić, że przynajmniej część z nich jest już testowana i może w przyszłości pojawić się smartfonach tej marki. Trzeba przyznać, że niektóre z nich okazałyby się bardzo przydatne dla użytkowników. Jakie narzędzia proponuje producent?

Seria pytań o użyteczność rozwiązań opartych od AI rozpoczyna kreator wideo, który według opisu może generować krótkie filmy na podstawie wprowadzonego tekstu, ale również zdjęć i nagrań wideo dostarczonych mu przez użytkownika. Kolejnym narzędziem jest fact chcecker. Ma działać on jako rozszerzenie przeglądarki, za pomocą którego będzie możliwa weryfikacja, czy zaznaczony na stronie internetowej fragment to prawda, czy fake news. Za jego pomocą ma być także możliwe sprawdzenie, czy grafika znajdująca się na stronie została wygenerowana przez sztuczną inteligencję.

W ankiecie pojawia się także spersonalizowana aplikacja edukacyjna, która ma dostosowywać się do poziomu umiejętności oraz motywacji ucznia. Na zrzucie ekranu widać, że będzie ona mogła uczyć w zakresie takich przedmiotów jak matematyka, ekonomia, czy informatyka. Kolejne narzędzie może okazać się szczególnie przydatne, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas osobom poszukującym pracy. Jest ono w stanie nie tylko automatycznie wypełniać formularze na stronach rekrutacyjnych, ale także dostosowywać CV do opisu stanowiska na które aplikuje kandydat.

OnePlus pyta także o zdanie na temat wtyczki „Dowiedz się więcej” przygotowanej dla przeglądarki Google Chrome. Ma ona dawać możliwość wyszukania informacji na temat zaznaczonego na stronie internetowej słowa i generuje krótkie podsumowanie informacji na jego temat. Ostatnim narzędziem pojawiającym się w ankiecie jest generator tekstowy, który jest w stanie stworzyć opis pasujący do wybranego przez użytkownika zdjęcia, który może być wykorzystany np. w social mediach.