OnePlus 8 Pro smartphone
OnePlus 8 Pro (źródło: OnePlus)

OnePlus 8T nie będzie miał wersji „Pro”. I chyba nawet lepiej

Już w zeszłym roku zauważyliśmy kolejną, znaczącą zmianę w schemacie wydawniczym marki OnePlus. W tym producent wprowadzi w swojej ofercie jeszcze więcej zmian. Doprowadzą one do tego, że model OnePlus 8T Pro nie pojawi się na rynku. Wbrew pozorom, może to być bardzo dobra wiadomość.

Nie będzie „drugiego kebaba”, tzn. OnePlus 8T Pro

Każde urządzenie rozwijane jest pod jakąś nazwą kodową. Na przykład Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge Samsung określał jako „Project Zero”, a Galaxy Fold mianem „Winner”. Niedawno dowiedzieliśmy się, że OnePlus 8T to „kebab” i w sumie do tej pory zachodzę w głowę, dlaczego producent wybrał właśnie takie, a nie inne oznaczenie.

Prawdopodobnie nigdy nie poznamy odpowiedzi na to pytanie, ale dowiedzieliśmy się za to, że w tym roku OnePlus zaserwuje nam tylko jednego kebaba, a nie dwa. Jak bowiem donosi Max J., producent nie ma w planach wprowadzić na rynek modelu o oznaczeniu kodowym „kebab2”, pod którym ukrywałby się OnePlus 8T Pro.

OnePlus 8T Pro kebab2 codename
OnePlus 8T Pro nosiłby oznaczenie kodowe „kebab2”, jednak nie pojawi się na rynku (źródło: @MaxJmb)

Niewykluczone, że wcześniej OnePlus rozważał wzbogacenie portfolio o taki smartfon, ale w pewnym momencie uznał, że tego nie zrobi. Równie dobrze mógł w ogóle o tym nie myśleć, bo postanowił w 2020 roku zrewolucjonizować swoją ofertę. Niedawno bowiem zadebiutował OnePlus Nord, a w przygotowaniu są jeszcze dwa smartfony z niższej półki.

Być może niektórych informacje o braku OnePlus 8T Pro na rynku zmartwią, lecz mając pamięci przypadek OnePlus 7 Pro i OnePlus 7T Pro, takie posunięcie można uznać za dobrą decyzję. Specyfikacja OnePlus 8 Pro jest już mocno wyśrubowana i producent nie ma zbyt dużego pola do manewru – największą zmianą mogłaby być podmiana procesora Snapdragon 865 na Snapdragon 865+, ale wówczas fani marki prawdopodobnie zarzuciliby firmie „odgrzewanie kotleta”. Więcej zmian mogłoby pociągnąć za sobą wzrost ceny, a tego klienci też by raczej nie wybaczyli OnePlusowi.

smartfon OnePlus 8 Pro smartphone
OnePlus 8 Pro (źródło: OnePlus)

W przypadku OnePlus 8T zajdzie natomiast kilka znaczących zmian – oprócz nowszego procesora, na pokładzie pojawi się też dodatkowy aparat, a obustronnie zakrzywiony wyświetlacz zostanie zastąpiony płaskim z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Więcej informacji na jego temat znajdziecie w podlinkowanym poniżej artykule.

Polecamy również: