OnePlus Nord to dopiero początek. Oto, co nas jeszcze czeka

Nie minęło dużo czasu od premiery OnePlusa Nord, a chińskie przedsiębiorstwo już planuje premiery kolejnych, nieflagowych smartfonów w 2020 roku.

Pracowity rok dla OnePlusa

Producent z Państwa Środka przyzwyczaił nas do tego, że wprowadzał na rynek urządzenia z topową specyfikacją, ale po cenie zdecydowanie niższej od konkurencji. Teraz jednak ta sytuacja już nie występuje, ponieważ sprzęt tej marki jest wyceniany podobnie do flagowej konkurencji.

OnePlus Nord

15 kwietnia 2020 roku miała miejsce premiera smartfonów OnePlus 8 oraz 8 Pro, które były kolejnymi wydaniami flagowców chińskiego producenta. Następnie, 21 lipca, mogliśmy zobaczyć średniopółkowy model OnePlus Nord, który odszedł od wcześniej przyjętego modelu sprzedażowego, opierającego się na wprowadzaniu na rynek tylko high-endów w dobrej cenie.

Teraz dowiadujemy się o tym, że OnePlus ma jeszcze dwa „asy w rękawie”. Mianowicie, ma to być smartfon niskopółkowy oraz kolejny model ze średniej półki cenowej.

Tańsza wersja OnePlus Nord

Według doniesień leakstera podpisującego się jako the_tech_guy, niedługo zobaczymy premierę tańszej wersji udanego, średniopółkowego smartfona firmy z Chin. Według raportu, najnowszy sprzęt marki z Państwa Środka ma pojawić się we wrześniu, a jako procesor posłuży mu budżetowy, ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 460 o taktowaniu 1,8 GHz.

Drugi średniopółkowy model w tym roku

Kolejne doniesienie pochodzi od leakstera Chun, który wspomniał o „bitwie” Oppo oraz OnePlusa. Obie firmy mają wprowadzić na rynek swoje smartfony, które celują w niższy segment średniej półki cenowej. Oba mają bazować na procesorze Qualcomm Snapdragon 662, jednak informator wspomina także o tym, że OnePlus może zastosować minimalnie szybszy, ośmiordzeniowy układ Snapdragon 665. Tym samym byłby to drugi w tym roku smartfon chińskiego przedsiębiorstwa, który rywalizowałby w średniej półce cenowej.

OnePlus zmienia swoją politykę modelową?

Po tych doniesieniach wyraźnie widać, że producentowi nie wystarcza już tytuł „zabójcy flagowców”, który swoją drogą stracił w zeszłym roku, prezentując OnePlus 7 Pro, i wkrótce znacząco zmieni swoją politykę wydawniczą.

Bazując na informacjach, które mamy, można spodziewać się, że chińskie przedsiębiorstwo planuje wzbogacać swoje portfolio o smart-telefony przeznaczone dla każdego konsumenta. Tego, który szuka budżetowej propozycji oraz takiego, który celuje w wyższe półki cenowe.

Polecamy również: