Materiał na memy: OnePlus 8T ma nazwę kodową Kebab. Znamy jego specyfikację

Choć OnePlus ostatnio rozpoczął romans z telefonami ze średniej półki, wciąż dla firmy najważniejsze są urządzenia flagowe. Po OnePlusie 8 przyjdzie czas na drugą dużą premierę tego roku. Znamy już specyfikację OnePlus 8T, choć trudno mi utrzymać powagę, gdy dowiaduję się, że jego nazwa kodowa to „Kebab”.

OnePlus Kebab. Czy tylko mnie to śmieszy?

OnePlus jako firma jest jasnym punktem na niebie producentów smartfonów – może nie z tytułu swojej wielkości, a dlatego, że wniosła pewną świeżość w skostniałą branżę. Ponieważ przedsiębiorstwo trzyma się tradycji wydawania dwóch smartfonów z najwyższej półki każdego roku, czeka nas jeszcze premiera OnePlusa 8T. Smartfona, którego nazwa kodowa to „Kebab”.

Nie wiem, czy to się przyjmie, natomiast jestem pewien, że przynajmniej część pasjonatów Androida z radością będzie nazywać OnePlusa 8T kebabem. Zabawne i charakterystyczne. Mało prawdopodobne, żeby w firmie jakoś długo zastanawiano się nad tym pseudonimem, zwłaszcza, że tego typu informacje rzadko kiedy kogoś interesują. Co innego specyfikacja.

Tak podobno wygląda OnePlus 8T (fot. Android Central)

OnePlus 8T. Jaki sos do tego?

OnePlus 8T ma zyskać godną flagowca specyfikację. Ekran AMOLED o przekątnej 6,55 cala zyska częstotliwość odświeżania 120 Hz. Pojawi się też opcja przełączenia się na tryb 60 Hz, jeśli ważniejsze dla nas będzie długie działanie na baterii.

Smartfon zyska poczwórny aparat główny:

  • 48 Mpix
  • 16 Mpix
  • 5 Mpix
  • 2 Mpix

OnePlus 8T wprowadza więc względem OnePlusa 8 dodatkową matrycę 5 Mpix, a główny czujnik powinien być wymieniony na nowszy model.

Reszta podzespołów wydaje się spełniać standardy współczesnego flagowca: procesor Qualcomm Snapdragon 865+, 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej w wersji podstawowej. Nie wydaje się, żeby OnePlus zdecydował się na jakieś rewolucje w kwestiach wizualnych.

OnePlus 8T nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, albo inaczej – nie jest nam jeszcze znana. Ponieważ OnePlus 7T z ubiegłego roku debiutował 29 września, spodziewamy się, że nowy smartfon zostanie zaprezentowany końcem września lub na początku października.

Ktoś ma ochotę na kebab?