Huawei Watch GT Runner
Źródło: Huawei

Premiera Huawei Watch GT Runner. To zegarek dla sportowców, nie tylko biegaczy

Premiera nowego zegarka Huawei miała miejsce wraz z hybrydowym laptopem 2 w 1 Huawei MateBook E. Co oferuje najnowszy Huawei Watch GT Runner stworzony z myślą o biegaczach?

Reklama

Specyfikacja techniczna Huawei Watch GT Runner

Na początku listopada do przedsprzedaży trafił zegarek Huawei Watch GT 3, który można jeszcze zamawiać przedpremierowo do 21 listopada. Model Watch GT Runner dedykowany biegaczom jest tak właściwie nieco zmodyfikowaną wersją podstawowego modelu GT 3, a więc obie konstrukcje mają wiele cech wspólnych.

Źródło: Huawei

Huawei Watch GT Runner będzie dostępny jedynie w wersji 46 mm. Okrągła tarcza urządzenia to wyświetlacz o średnicy 1,43 cala z matrycą wyprodukowaną w technologii AMOLED. Obudowa została wykonana ze wzmocnionych włókien polimerowych — producent porzucił tu klasyczne aluminium, bowiem zegarek ma na pokładzie zaawansowany system zintegrowanych anten GPS, który mógłby być zakłócany przez metal. Dzięki temu urządzenie cechuje się niską wagą – zaledwie 38,5 g.

Producent twierdzi, że Huawei Watch GT Runner obsługuje „poruszającą się antenę”, dzięki której sygnał GPS ma być nawet o 135% dokładniejszy.

Huawei Watch GT Runner
Źródło: Huawei

Co więcej, zegarek otrzymał 4 GB wbudowanej pamięci, obsługę łączności GNSS, Bluetooth oraz NFC. Dodatkowymi funkcjami wyróżniającymi urządzenie jest na pewno zintegrowany mikrofon oraz głośnik, który może służyć do rozmów telefonicznych. Całość jest certyfikowana wodoszczelnością 5ATM, a więc bez problemu biegacze mogą zabrać dany zegarek na basen.

Jeśli chodzi o funkcję sportowe, to jest ich cała masa — Huawei Watch GT Runner został wyposażony w system Huawei TruSeen 5.0, który optycznie mierzy tętno użytkownika, czujnik natlenienia krwi (pulsoksymetr) SpO2 oraz ponad 100 różnych trybów sportowych. Znajduje się wśród nich nawet funkcja trenera osobistego, który ma dawać wskazówki dotyczące ćwiczeń.

Huawei Watch GT Runner
Źródło: Huawei

Zegarek ma działać na jednym ładowaniu nawet dwa tygodnie, jednak bardziej intensywne korzystanie z Huawei Watch GT Runner wystarczy na tydzień pracy baterii. Urządzenie wspiera także ładowanie indukcyjne — w tym zwrotne, co jest bardzo przydatną opcją.

Inteligentny zegarek został wyceniony na 2188 juanów (równowartość ~1410 złotych) a jego sprzedaż w Chinach rozpocznie się 26 listopada.