Huawei MateBook E
źródło: Huawei

Huawei MateBook E to hybryda ze świetnym ekranem, procesorem Intel Core i systemem Windows 11

Huawei, z uwagi na ograniczenia nałożone przez Stany Zjednoczone, został zmuszony do rozwinięcia działalności w innych segmentach branży elektronicznej – akcesoriów, monitorów czy laptopów, a także laptopów i konstrukcji hybrydowych, jak zaprezentowany dziś model Huawei MateBook E, który ma na pokładzie świetny ekran oraz szybki procesor Intel Core i7.

Reklama

Huawei MateBook E ma ekran OLED i szybki procesor

Nie jest to pierwsza próba sił producenta w tym segmencie, bowiem w 2016 roku wydał on model Huawei MateBook, który mieliśmy okazję przetestować. Nowa wersja urządzenia jest zdecydowanie bardziej zaawansowana.

Huawei MateBook E
Huawei MateBook E (źródło: Huawei)

Huawei MateBook E został wyposażony w 12,6-calowy wyświetlacz z matrycą wykonaną w technologii OLED. Pracuje on w rozdzielczości 2560×1600 pikseli (proporcje 16:10), oferuje 100% pokrycia przestrzeni barw DCI-P3 i jasność maksymalną na poziomie 600 nitów. Ekran pokrywa 90% panelu przedniego za sprawą naprawdę małych ramek.

Huawei MateBook E
Huawei MateBook E (źródło: Huawei)

Urządzenie, w zależności od wersji, jest wyposażone w procesor Intel Core i5-1130G7 lub Intel Core i7-1160G7 ze zintegrowaną grafiką Intel Iris Xe z odpowiednio 80 i 96 jednostkami wykonawczymi. Układ jest wspierany przez maksymalnie 16 GB pamięci operacyjnej LPDDR4x-4267, pracującej w konfiguracji dwukanałowej oraz dysk SSD NVMe PCIe o pojemności 512 GB. Komponenty chłodzone są 8-warstwowym systemem z pojedynczym wentylatorem.

Huawei MateBook E
Huawei MateBook E (źródło: Huawei)

Na panelu tylnym Huawei MateBook E znajduje się aparat o rozdzielczości 13 Mpix wraz z diodą LED, natomiast z przodu 8 Mpix do rozmów wideo. Urządzenie oferuje także system czterech głośników, który jest wspierany technologią Huawei Sound.

Urządzenie zasilane jest przez ogniwo o pojemności 42 Wh, które ma oferować od 5 do 8 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu. Akumulator obsługuje technologię szybkiego ładowania o mocy 65 W, pozwalającą w 30 minut uzupełnić 54% baterii, natomiast pełne ładowanie trwa ~90 minut.

Całość działa pod kontrolą systemu Microsoft Windows 11, a do tego ma też do dyspozycji Wi-Fi 6, Bluetooth, złącze ThunderBolt 4, a także czytnik linii papilarnych zintegrowany z klawiszem zasilania.

Huawei MateBook E
Huawei MateBook E (źródło: Huawei)

Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – niebieskiej (Starry Blue) oraz szarej (Nebula Grey). Co ciekawe, producent przygotował dwa modele klawiatur – jedna jest typową podstawką do tabletu, natomiast druga bardziej przypomina rozwiązanie znane z laptopów, które najpewniej zagwarantuje możliwość pracy z urządzeniem na kolanach.

Huawei MateBook E
Huawei MateBook E (źródło: Huawei)

Ta bardziej zaawansowana klawiatura (ma USB-C oraz podświetlenie) będzie dołączana w zestawie sprzedażowym do wersji z procesorem Intel Core i7. Ponadto Huawei MateBook E wspiera rysik M-Pencil drugiej generacji.

Ceny Huawei MateBook E wyglądają następująco:

  • Intel Core i5 8 GB/256 GB – 5999 juanów (równowartość ~3870 złotych),
  • Intel Core i5 16 GB/256 GB – 6999 juanów (~4520 złotych),
  • Intel Core i7 16 GB/512 GB – 7999 juanów (~5160 złotych),
  • Intel Core i7 16 GB/512 GB + Huawei M-Pencil – 8699 juanów (~5620 złotych).