Meizu mBlu Smart Band wyróżniające
źródło: Meizu

Meizu mBlu wygląda jak smartwatch, a jest smartbandem. I to naprawdę ładnym

Meizu we wrześniu ogłosiło, że ma zamiar wskrzesić swoją budżetową submarkę mBlu. Chiński gigant technologiczny nie rzucał słów na wiatr i jak zapowiedział, tak zrobił – jednym z pierwszych nowych urządzeń z tym oznaczeniem jest inteligentna opaska, której budowa wcale opaski nie przypomina. Najnowszy smartband Meizu mBlu wygląda jak smartwatch, oferuje podstawowe funkcje i jest naprawdę tani.

Reklama

Meizu mBlu ma wszystkie potrzebne funkcje i wygląda ciekawie

Jak już wcześniej wspomniałem, najnowsza inteligentna opaska producenta, mimo że przypomina inteligentny zegarek, to wcale nim nie jest. A to głównie z jednego powodu – funkcje zaimplementowane w opasce mBlu nie są tak zaawansowane, jak w smartzegarkach.

Meizu mBlu Smart Band
źródło: Meizu

Przechodząc do specyfikacji, urządzenie zostało wyposażone w 1,1-calowy wyświetlacz wykonany w technologii LCD TFT. Pracuje on w rozdzielczości 240 × 240 pikseli, oferując zagęszczenie na poziomie 275 ppi (pikseli na cal) – wyświetlane treści powinny być zatem czytelne. Ponadto, ekran został pokryty szkłem 2.5D z powłoką oleofobową, która ma za zadanie zmniejszać widoczne przetłuszczenia na powierzchni.

Reklama

Tarcza konstrukcji wyróżnia się średnicą 43,7 mm, natomiast ramka została wykonana ze stopu cynku. Konstrukcja mierzy 9,95 mm grubości, a waży 53 g. Pasek wytworzono z termoplastycznego poliuretanu (TPU).

Meizu mBlu Smart Band tryby sportowe
źródło: Meizu

Meizu mBlu ma na pokładzie moduł łączności Bluetooth 5.0, która służy do łączenia się opaski z telefonem. Urządzenie ma funkcje wyświetlania powiadomień, a także przypomnień takich jak notyfikacje kalendarza. Opaska oferuje 11 trybów sportowych, jest również wodoodporna i pyłoszczelna, co potwierdza certyfikat IP68. Nie zabrakło tu czujnika PPG, który służy do pomiaru tętna.

Meizu mBlu Smart Band ppg
źródło: Meizu

Jeśli chodzi o baterię, to trzeba wspomnieć, że Meizu mBlu ma do dyspozycji wbudowane ogniwo o pojemności 150 mAh, które powinno zapewnić nawet do 10 dni pracy na jednym ładowaniu. W zestawie znajduje się magnetyczna ładowarka, która pozwoli naładować akumulator do pełna w dwie godziny.

Opaska jest już dostępna na chińskim rynku w cenie 249 juanów (równowartość ~155 złotych).

Reklama