Samsung Galaxy Watch - aktualizacja

Znakomicie! Starsze zegarki Samsunga dostają aktualizację z funkcjami z Galaxy Watch 4

Samsung rozszerza funkcje swoich nieco starszych zegarków o opcje znane z najnowszych smartwatchy. Dzięki temu, dystans między poszczególnymi generacjami urządzeń noszonych zmniejsza się.

Szereg zegarków Samsunga z aktualizacją

Począwszy od 15 lipca Samsung będzie stopniowo aktualizował kolejne modele swoich smartwatchy. Dzięki poprawkom i nowym funkcjom, urządzenia noszone będą mogły zbliżyć się charakterystyką działania do nowych zegarków Galaxy Watch 4.

Galaxy Watch 4 Classic – jedna z najlepszych rzeczy na nadgarstki, jakie wyprodukował Samsung

Które smartwatche mogą liczyć na aktualizację? Z upgrade’u ucieszą się posiadacze:

  • Galaxy Watch,
  • Galaxy Watch Active,
  • Galaxy Watch Active 2,
  • Galaxy Watch 3.

Jakie nowe funkcje, wariacie?

Oczywiście nieco naiwnym byłoby spodziewać się, że nagle wszystkie smartwatche Samsunga zrównają się z najnowszymi pod względem wszystkich możliwości. Jednak lista usprawnień jest wystarczająco długa, by ucieszyła właścicieli nieco starszych gadżetów.

Na przykład, aktualizacja zapewnia działanie funkcji wykrywania upadku podczas aktywności fizycznej, takiej jak bieganie. W modelach Galaxy Watch Active 2 i Galaxy Watch 3 możliwe będzie wybranie czułości sensora. Tutaj wykrywanie upadku zadziała nawet wtedy, gdy zderzymy się z ziemią z pozycji nieruchomej. Po wykryciu upadku zegarek wyśle powiadomienie SMS na wcześniej wybrane numery telefonów, zapewniając szybkie nawiązanie kontaktu z opiekunami czy najbliższymi.

Inną nowością jest możliwość grupowych ćwiczeń z przyjaciółmi. Do wyzwania można dodawać innych uczestników i na bieżąco śledzić ich postępy, wzajemnie się motywując lub rywalizując o pierwsze miejsce w rankingu.

Zegarki Galaxy Watch Active 2 oraz Galaxy Watch 3, dzięki aplikacji Samsung Health Monitor, mają możliwość analizowania nasycenia krwi tlenem oraz przeprowadzania testu EKG. Opcje te zostały odpowiednio ulepszone, ponieważ w obu modelach można było korzystać z tych opcji już wcześniej.

I na koniec, dostajemy w prezencie 10 dodatkowych tarcz zegarka, które oryginalnie pojawiły się w Galaxy Watch 4. Niektóre z nich zaprojektowane zostały tak, by samodzielnie dobierać elementy wyświetlanego interfejsu. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.