tablet LG G Pad 5 10.1 FHD
LG G Pad 5 10.1 FHD (fot. LG)

A to niespodzianka – LG tworzy nowy tablet, ale nie dla każdego

Na początku kwietnia 2021 roku LG poinformowało o wycofaniu się z rynku smartfonów i w ogóle urządzeń mobilnych, w tym także z segmentu tabletów. Okazuje się jednak, że producent planuje wprowadzić na rynek nowy model, który będzie dostępny tylko dla wybranych klientów.

Reklama

„Project Jetta” to nowy, niespodziewany tablet LG

Południowokoreański producent wprowadził na rynek niejeden tablet (kilka z nich nawet przetestowaliśmy), ale po ogłoszeniu zakończenia produkcji i sprzedaży smartfonów w kwietniu 2021 roku nie spodziewaliśmy się premiery kolejnych urządzeń mobilnych. W końcu uśmiercony został cały dział za nie odpowiedzialny, choć jednocześnie pracownicy firmy nadal zapewniają wsparcie kilku modelom.

Tymczasem ponownie dostajemy przypomnienie, że powinniśmy spodziewać się niespodziewanego. Okazuje się bowiem, że producent planuje wprowadzić na rynek nowy tablet! Nie będzie on jednak dostępny w sklepach dla każdego zainteresowanego – urządzenie, ukrywające się pod nazwą Project Jetta i oznaczeniem kodowym 10A30Q, powstaje z myślą o segmencie edukacji, więc trafi tylko do instytucji edukacyjnych.

Co zaoferuje nowy tablet LG? (specyfikacja)

Koreańczycy najwyraźniej uznali, że segment edukacji to kura, która znosi złote jaja – w przeciwnym razie nie podjęliby tak zaskakującej decyzji. Jednocześnie wydaje się to pewną inwestycją – szkoły chętnie korzystają z tabletów i z pewnością wiele instytucji edukacyjnych zdecyduje się nabyć urządzenia od producenta z Korei Południowej.

Według przedpremierowych informacji wprost – a jakże! – z Korei Południowej, urządzenie zostanie wyposażone w 10,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2000×1200 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 680 oraz 4 GB RAM i 64 GB/128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Ponadto na jego pokładzie znajdzie się akumulator o pojemności 7040 mAh, a także aparaty 8 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie. Całość ma pracować na systemie Android i mieć grubość 7,1 mm.

Istnienie tego urządzenia potwierdzają certyfikat Wi-Fi Alliance i informacje z Geekbench. W bazie tego ostatniego odnaleziono model południowokoreańskiego producenta o oznaczeniu 10A30Q, które należy do Project Jetta. Benchmark ujawnia, że sprzęt trafi na rynek z systemem Android 12.

nowy tablet LGE 10A30Q 2022 Geekbench test
źródło: Geekbench

Jako że firma unicestwiła swój dział mobilny, można się spodziewać, że Koreańczycy nie zajmą się samodzielnie produkcją tego urządzenia. Z dużym prawdopodobieństwem zlecą to podmiotowi trzeciemu, ponieważ rok temu zamknęli linie produkcyjne, z których do tamtej pory zjeżdżały ich smartfony i inne urządzenia mobilne.

Jednocześnie pojawia się pytanie, czy to będzie pojedynczy przypadek, czy jednak Koreańczycy planują kolejne produkty tego typu dla segmentu edukacji? Tego niestety nie wiemy, ale jesteśmy baaardzo ciekawi.