Amazfit Active smartwatch
Amazfit Active (źródło: AliExpress)

Nowy smartwatch Amazfit Active ma duży ekran i będzie długo działał na baterii

Amazfit regularnie dodaje do swojej oferty nowe modele urządzeń. Najnowszym jest smartwatch z dopiskiem „Active”, którego najmocniejszymi stronami mają być duży wyświetlacz AMOLED oraz długi czas pracy na akumulatorze. To jednak nie jedyne, czym kusi ten nowy zegarek popularnej marki.

Specyfikacja smartwatcha Amazfit Active

Najnowszy zegarek producenta wyposażony jest w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,75 cala i rozdzielczości HD, a deklarowany przez firmę współczynnik screen-to-body ratio wynosi 73%. Użytkownicy będą mogli ustawić na nim jedną z ponad 100 dostępnych tarczy. Obudowa Amazfit Active wykonana jest z metalu i cechuje się odpornością 5 ATM, a waga smartwatcha wynosi 24 gramy.

Nie tylko duży ekran HD AMOLED jest jednak mocną stroną tego modelu. Jak już zostało wspomniane, ma być nim też długi czas pracy na jednym ładowaniu. Producent deklaruje, że w przypadku „intensywnego użytkowania” wynosi on do 10 dni, a „typowego” sięga 14 dni. Z kolei z włączonym trybem oszczędzania energii zegarek rozładuje się dopiero po 30 dniach.

Jako że Amazfit Active oferuje również GPS (ze wsparciem dla pięciu systemów lokalizacyjnych), producent podaje też, że przy włączonym ciągłym śledzeniu lokalizacji czas pracy wynosi 16 godzin. Oczywiście finalny czas działania na jednym ładowaniu będzie zależał od sposobu korzystania ze smartwatcha – może być zarówno dłuższy, jak i krótszy. Mimo wszystko, bazując na samych deklaracjach Amazfit, można uznać go za satysfakcjonujący.

Oczywiście nowy Amazfit Active, jak przystało na smartwatch, potrafi mierzyć tętno, poziom natlenienia krwi (SpO2) i stresu oraz monitorować sen. Zegarek naturalnie może też śledzić aktywność fizyczną użytkownika, a dane sportowe można zsynchronizować z aplikacjami firm trzecich – adidas Running, Strava, komoot, Relive, Apple Health i Google Fit.

Warto również jeszcze wspomnieć, że istnieje możliwość wgrania na smartwatch muzyki i późniejszego słuchania jej bez potrzeby posiadania przy sobie smartfona, a także prowadzenia rozmów głosowych za pośrednictwem zegarka, aczkolwiek tutaj już wymagane jest połączenie przez Bluetooth (5.3) z telefonem. Dodatkowym udogodnieniem jest wbudowana w urządzenie asystentka Amazon Alexa oraz opcja instalowania dodatkowych aplikacji, w tym gier (Amazfit Active ma wgrany system operacyjny Zepp OS).

Cena Amazfit Active, dostępność

Smartwatch jest już dostępny w oficjalnym sklepie marki Amazfit na platformie AliExpress za 855,20 złotych (cena z podatkiem VAT), ale można aktywować kupon sklepu o wartości 44,75 złotych, zatem finalnie wyjdzie 810,45 złotych. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne: czarna i różowa.

Niewykluczone, że smartwatch w niedalekiej przyszłości trafi do sprzedaży w Polsce, ponieważ Amazfit sprzedaje swoje wearables w kraju nad Wisłą w polskich sklepach, lecz aktualnie nie mamy informacji na ten temat.